NokiaNmormady750x300

Nokia Normady zadebiutuje na targach MWC

Wall Street Journal opublikował termin premiery pierwszego urządzenia finów, pracującego pod kontrolą Androida.

NokiaNmormady750x300

Nokia ewidentnie przespała boom na Androida, który miał być iPhone killerem. Notując coraz gorsze wyniki autorskiego systemu Nokii – Symbiana, a także brak zainteresowania platformą MeeGo, firma musiała znaleźć nowy sposób na przyciągnięcie klienta. Stanęło na współpracy z Microsoftem i systemem Windows Phone, dzięki czemu Nokia mogła w dalszym ciągu trwać.

Trwać to właściwe określenie, gdyż pomimo zdobycia piedestału na polu urządzeń z WP, nowy system radzi sobie słabo. Owszem, był progres, lecz firma najwyraźniej w dalszym ciągu radziła sobie kiepsko. Z pomocą po raz kolejny przyszedł gigant z Mountain View oferując przejęcie mobilnego działu Nokii. O szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Jak widać rozstanie z Windows Phone nie oznacza dla Nokii końca eksperymentowania ze smartfonami. Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że firma pracuje nad kolejnym urządzeniem, lecz tym razem systemem preinstalowanym w urządzeniu miałby być zielony robocik. Ostatnie miesiące obfitowały w coraz większą liczbę pogłosek na temat tajemniczej Nokii Normady i tak było aż do wczoraj, kiedy to na łamach WSJ opublikowano informację o planowanej premierze ów smartfona.

Jeśli wszystko okaże się prawdą to już podczas nadchodzących targów technologicznych w Barcelonie będziemy mogli zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi Nokii Normady.

Źródła: TheVerge, The Wall Street Journal.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...