nokia-logo

Nokia wraca na salony

Nokia to były potentat na rynku telefonów komórkowych. Słynne modele 3310 czy 6310 przyniosły jej wielką sławę. Po wszystkich zmianach, jakie zaszły w firmie, niestety zniknęła z rynku. Mamy jednak dobrą wiadomość dla fanów marki, szykuje się wielki comeback!

nokia-logoNokia przy rozwoju urządzeń mobilnych wybrała złą drogę. Jej „stare” telefony były jednymi z lepszych, jak nie najlepszymi dostępnymi w tamtych czasach. Podczas produkcji aparatów z Symbianem wielu fanów odwróciło się od firmy. Później producent poszedł w Windows Phone. Urządzenia charakteryzowały się przede wszystkim dużą stabilnością, ale miały poważną wadę, Windows Store. Sklep bardzo słabo zaopatrzony w aplikacje nie umywa się do marketów konkurencji. Wszystkie te zmiany skutkowały tym, że Microsoft przejął zdecydowaną większość Nokii. Teraz można kupić smartfona z logiem Lumia lub Microsoft.

Aktualnie fińska firma zajmuje się głównie rozwiązaniami telekomunikacyjnymi. Jakiś czas temu niby na rynku pojawił się tablet N1, który charakteryzował się bardzo dobrą specyfikacją. Odpowiedzialny za ten projekt był dział Nokia Technologies. Posiada on ponad 10 tys. patentów. Jak donoszą źródła, to właśnie ten dział, ma być odpowiedzialny za produkcję nowych telefonów od Nokii. Obecna umowa z Microsoftem zabrania jej sprzedaży smartfonów z własnym logiem do 3 kwartału 2016 roku.nokia-3310Kilka błędnych decyzji i wielka firma praktycznie skończyła produkcję swoich urządzeń. Szkoda Nokii, ponieważ nie zasłużyli na taki los. Produkowali porządne telefony, ale ktoś w zarządzie podjął kilka kiepskich decyzji, kilka złych wyborów i Nokia prawie zginęła. Mogli nauczyć się czegoś już po pierwszej wpadce z Symbianem. Miłośnicy fińskiego producenta już wyczekują końca 2016 roku, kiedy to mogą pojawić się nowe urządzenia z logiem „Nokia”. To jeszcze ponad rok, więc wszystko może się wydarzyć.

źródło: recode

Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...