Nowa aplikacja aparatu – gigant z Mountain View udostępni ją wszystkim, za pośrednictwem Google Play

Aparat w czystym Androidzie, choć poprawny, nie grzeszy mnogością ustawień. Google postanowiło to zmienić i pracuje nad nową wersją wspomnianej aplikacji. Ponadto, jej dostępność nie będzie ograniczona do Nexusów lub Google Edition. Każdy chętny będzie miał możliwość pobrania programu z Google Play.

nexus 7 750x350

Aplikacja aparatu w Nexusach i innych urządzeniach, pracujących pod kontrolą czystego Androida cierpi na małą liczbę ustawień, a o filtrach i zaawansowanych funkcjach można co najwyżej pomarzyć. Owszem, wraz z premierą Nexusa 5 coś ruszyło, a fotograficzne aspekty urządzenia zostały usprawnione, jednak do ideału brakuje jeszcze sporo.

Aparaty w producenckich nakładkach na system wyglądają i działają o niebo lepiej. Ponadto niezależni deweloperzy mogą tworzyć dla nich dodatkowe funkcje oraz filtry. Google najwidoczniej postanowiło pójść tą samą drogą.

W przyszłej aplikacji, dostępnej dla wszystkich z poziomu Google Play znajdziemy dotychczasowe funkcje, takie jak: Panorama, HDR, czy zdjęcia sferyczne, lecz to nie koniec. Google, na wzór producentów smartfonów pozwoli na rozszerzanie możliwości aparatu poprzez dodatki. To z pewnością pomoże spopularyzować aparat znany z czystego Androida.

Pytanie tylko, czy osoby korzystające z autorskich aplikacji aparatu na urządzeniach innych niż Nexusy, będą zainteresowane pobraniem tworu samego Google. Jak myślicie?

 

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...