galaxyTabpodl

Nowa generacja Galaxy Tab S wzoruje się na produktach Apple? Tylko częściowo…

Podczas tegorocznych targów MWC 2015 w Barcelonie Samsung zaprezentuje swój najnowszy flagowy model – Galaxy S6. Okazuje się, że to nie jedyne urządzenie, z jakim będziemy mieli okazję zapoznać się podczas nadchodzącej imprezy. Równie ciekawym produktem może okazać się druga generacja tabletów z linii Galaxy Tab.

galaxyTabpodl

Linia Galaxy Tab S w założeniu miała być ciekawą, skupioną na funkcjach wielozadaniowości alternatywą dla iPada. Według serwisu SamMobile, blisko związanego z południowokoreańskim producentem, druga generacja tychże tabletów w jeszcze większym stopniu upodobni się do urządzeń sadowników. W jaki sposób?

Pierwsza linia cechowała się ekranami o przekątnych 8.4 oraz 10.5 cali i  proporcjami 10:16, druga zaś według niepotwierdzonych informacji otrzyma przekątne równe 8 oraz 9.7 cala i proporcje 4:3 doskonale znane posiadaczom iPadów. Wynika z tego ni mniej, ni więcej jak to, że Samsung upodobni nowe Galaxy Tab S do produktów Apple.

Oczywiście nie są to jedyne zmiany w stosunku do tabletów pierwszej generacji. Aby rywalizować z gigantem z Cupertino proporcje nie wystarczą, potrzeba do tego ciut więcej. Południowokoreański koncern zdaje sobie sprawę z tego, że kolejnym atutem iPadów jest smukła konstrukcja ( Air2 może pochwalić się grubością równą 6.1 mm). Jeśli wierzyć doniesieniom redaktorów, SamMobile nowe Galaxy Tab S będą jeszcze cieńsze, oczywiście przy zachowaniu metalowej (aluminiowej) ramki okalającej ekran.

Proporcje 4:3, metalowa konstrukcja oraz niebywała smukłość – wszystko to pachnie PREMIUM i bardzo dobrze. Samsung pokazuje, że można zaoferować klientom produkt, aspirujący do miana PREMIUM, którego cena nie zwali z nóg. Idealnym przykładem będą tutaj smartfony Galaxy A3 oraz Galaxy A5, które, choć nie posiadają konfiguracji godnej flagowców, w kwestii designu oraz jakości wykonania zawstydzają konkurencję.

Źródło: SamMobile

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...