iPhone 7 Plus

Nowa reklama iPhone 7 Plus pokazuje, jak ważny jest dla Apple tryb portretowy

Apple udowadnia nową reklamą, że mobilna fotografia ma się świetnie i pozwala uzyskiwać efekty podobne do aparatów DLSR. Przynajmniej w kwestii zdjęć portretowych w iPhone 7 Plus.

iPhone 7 Plus

Każdy, kto choć trochę interesuje się fotografią, szczególnie tą tworzoną przy pomocy „lustrzanek” wie, że wykonanie ciekawego, kreatywnego ujęcia bywa skomplikowane. Ba, samo poprawne ustawienie ekspozycji stanowi dla niektórych nie lada wyzwanie. Z tego też powodu „amatorzy” często decydują się na fotografowanie za pomocą mobilnych urządzeń w postaci smartfonów. Te radzą sobie coraz lepiej i pozwalają tworzyć naprawdę zjawiskowe ujęcia i to bez tajemnej „fotograficznej” wiedz. Na dowód – reklama najnowszego smartfona Apple.

iPhone 7 Plus i tryb portretowy

Reklama idealnie wpisuje się w „marketingowe” zabiegi sadowników. Klip nie promuje bezpośrednio urządzenia tudzież funkcji, rzeczone wideo opowiada historię. Właśnie dzięki storytellingu i tworzeniu potrzeb firma zdobyła swoją pozycję.

O czym więc opowiada historia zawarta w spocie? O młodej kobiecie, która odwiedziła babcie mieszkającą w niewielkiej greckiej miejscowości. Chcąc uwiecznić starszą przedstawicielkę rodu kobieta wykonała portret, oczywiście używając do tego celu najowszego iPhone 7 Plus wyposażonego w dedykowany tryb portretowy. Jak nie trudno zgadnąć, zdjęcie spodobało się staruszce na tyle, że „zasugerowała”, aby zrobić fotki również innym mieszkańcom wioski. Efekty? Wystarczy spojrzeć na filmik.

Faktycznie rzeczony tryb „robi robotę” i pozwala na uzyskać więcej niż zadowalające efekty. Najważniejsze, że czyni to automatycznie, dzięki czemu użytkownik niezaznajomiony z fotograficznym arkana może uzyskać namiastkę (całkiem niezłą) efektu bokeh.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...