asus 750x300 1

Nowe budżetowce od Asusa

Spokój i opanowanie należą do mocnych stron tajwańskiego Asusa. Producent nie szarżuje, a stara się wypuszczać równe oraz dobre produkty. Czy jego najnowsze dzieci, ZenPad 7 i ZenPad 8 takie będą? Przecieki napawają optymizmem.

 
asus 750x300 1
Seria Zen do Asusa charakteryzowała się przede wszystkim piękną linią oraz wykończeniem. Wprawdzie ZenFone nie zachwycał designem, to miał w sobie coś, co przyciągało wzrok. Asus znacznie lepiej zaprojektował laptopy z tej serii, ale widać sukces budżetowego smartfona przekonał ich, że warto wypuścić na rynek jeszcze coś innego. Tym razem postawiono na tablet.
Przecieki jakie pojawiły się na jednym z rosyjskich portali pokazują, czym może się stać ZenPad 7 i jego mocniejszy brat ZenPad 8. A mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Oba Zeny stanowią niejako przedłużenie serii MeMO Pad, czyli nie powinniśmy spodziewać się sprzętów wywołujących palpitacje serca, ale z całą pewnością będą odpowiednio dopasowane do potrzeb konsumentów. Pamiętajmy, że nie każdy potrzebuje urządzenia za gigantyczne pieniądze, które ma w sobie podzespoły z najwyższej półki. Ale Asus nie poszedł na łatwiznę i nie odda w ręce klientów bubla.
 
asus 750x300 2
ZenPad 7 (Z170C) to 7 calowy twór z sercem w postaci procesora Intel Atom x3 (1,4 GHz). 1 GB RAM i 8 GB dla użytkownika (pojawi się także wersja 16 GB) oraz dwie kamery – ośmio i dwu megapikselowe. Ekran ZenPad 7 wykonano w technologii IPS, ale jego rozdzielczość nie zachwyca. To raptem 1024×600 px, więc o HD można zapomnieć. Co ciekawe, Asus wypuści ZenPad 7 tylko z WiFi i choć pojawi się także wersja tabletu z 3G (Z170CG), nie jesteśmy przekonani czy to dobra decyzja. Owszem, sprzętów tylko z WiFi jest masa, ale 3G daje prawdziwą mobilność tabletowi. Wersja z WiFi ma kosztować około 140 euro, a z 3G 160.
ZenPad 8 to już zupełnie inny sprzęt. Większy, bo 8 calowy ekran ma mieć rozdzielczość 2048×1536 px, mocniejszy procesor (Intel Atom Z3560 lub Z3530) oraz 2 GB RAM. Ma mieć również pojemniejszy akumulator niż ZenPad 7 (3950 mAh), ale już oba sprzęty działały będą na Androidzie 5.0. Ceny ZenPada 8 jeszcze nie znamy i prawdopodobnie poznamy ją dopiero, gdy tablety zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas targów Computex 2015. Czyli na początku czerwca. Tablety od Asusa wyglądają więcej niż obiecująco (choć znamy tylko specyfikację), zobaczymy czy nie zmienimy zdania po ich premierze.
Tablety Asusa znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: GSMArena
Fot: Asus

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...