lg 750x300 1

Nowe LG rusza na podbój świata

Wygięty telefon od jakiegoś czasu kojarzy się głównie z iPhonem. Jednak pokazany przez LG na konferencji CES, nowy model G Flex 2, z pewnością to zmieni.

lg 750x300 1W styczniu nowym G Flex mogli cieszyć się mieszkańcy Korei Południowej, a teraz przyszła pora na podbój kolejnych rynków. Pierwszy w kolejce jest Singapur, gdzie słuchawka powinna pojawić się w sprzedaży już 14 marca, czyli za niecały miesiąc. Zamówienia będzie można składać od 27 lutego, a po przeliczeniu, cena G Flexa 2 będzie wynosić około 800 dolarów. Kiedy urządzenie trafi na inne rynki?

Data premiery urządzenia na amerykańskiej ziemi nie jest jeszcze znana, ale z pewnością zmieni się to w niedługim czasie. Wiadomo już, że telefon będzie dystrybuowany m.in. przez AT&T, czyli jedną z największych firm na tamtejszym rynku. W Wielkiej Brytanii od 28 lutego będzie można składać zamówienia, a niecały miesiąc później LG pojawi się na Wyspach w normalnej ofercie dystrybutora.

lg 750x300 2

Czy jest na co czekać? Z pewnością tak. Wygięta konstrukcja słuchawki to nie jedyna rzecz, która przyciąga odbiorcę. Smartfon wyposażony został w mocny, 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 810. Taktowanie 2 Mhz i wrzucone 2GB pamięci DDR4 powinny zapewnić bezproblemową obsługę oraz szybkość.

Co ciekawe, LG udało się szybko zoptymalizować pod siebie „lizaczka” i na urządzeniu pojawi się Lollipop w wersji 5.0.1. Wygięty design G Flex 2 ma zapewnić większą ergonomię użycia, a wykorzystane przez LG szkiełko „dura-glass” (pod tą nazwą kryje się Gorilla Glass 3, ale ponoć o około 20% bardziej wytrzymałe) ma pomóc w ochronie sprzętu. Jeżeli tak będzie w rzeczywistości, popękane i porysowane szybki odejdą w niepamięć. Oczywiście tylko częściowo, póki co trudno oczekiwać materiałów niezniszczalnych.

Optyczna stabilizacja obrazu oraz laserowy autofocus tylko wzmagają zainteresowanie urządzeniem. LG G Flex 2 z pewnością zachwyca designem. Widać, że włożono w słuchawkę naprawdę dużo pracy. Trzeba mieć tylko nadzieję, że sprzęt będzie szybko dostępny w Polsce.

Źródło: androidcentral.com

Fot: lg.com

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...