Nowe Licencje na nawigacje HERE Drive od Nokii

Od samego początku istnienia Windows Phone, Fiński producent obiecywał, że jego autorska nawigacja będzie dostępna za darmo dla wszystkich Nokii. Mało tego, zapowiedziano także pojawienie się owej nawigacji dla innych urządzeń pracujących pod kontrolą WP8. Teoretycznie obietnice się spełniają, niestety tylko częściowo…

Nokia750x300

Kiedy nawigacja od Finów zmieniła nazwę na HereDrive, wtedy zaczęły się problemy. Dostępne są teraz dwie wersje aplikacji. Jedna to HereDrive, która jest preinstalowana na Lumiach 520 oraz 720, a także dostępna do pobrania dla użytkowników innych urządzeń (o dostępności w sklepie decyduje kraj pochodzenia karty SIM). Korzystanie z niej jest możliwe jedynie w jednym kraju. Jeśli to nam nie wystarczy zostanie wykupienie licencji na wersje Plus.

HereDrive Plus posiada globalną licencje, tak więc nie obejmują jej ograniczenia regionalne. Dzięki oficjalnemu blogowi Nokii poznaliśmy ceny:

ceny-nawigacja.jpg

 

Na chwilę obecną użytkownicy smartfonów HTC, Huawei oraz Samsunga z Windows Phone na pokładzie nie mają możliwości pobrania HereDrive. Miejmy nadzieję, że fakt uwzględnienia w cenniku „pozostałych krajów” będzie równoznaczny z udostępnieniem nawigacji dla wszystkich. 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...