940 750x300 1

Nowe Lumie od Microsoftu?

Microsoft rozpieszcza swoich klientów coraz to nowszymi modelami smartfonów. Ostatnio dostaliśmy ciekawe produkty ze średniej półki, a teraz wieść gminna niesie, że gigant z Redmond przygotowuje dwa nowe telefony – Lumia 940 i 940XL.

 
940 750x300 1
Zanim Microsoft cokolwiek powie, zostają nam tylko niepotwierdzone plotki oraz domysły. Nie po raz pierwszy zresztą spotykamy się z taką sytuacją, kiedy krążące po sieci informacje wyciekają tygodnie lub nawet miesiące przed oficjalnymi zapowiedziami. Tym razem może być podobnie, bo smartfony prawdopodobnie będą działały już na nowym systemie Microsoftu. Czyli zanim nie pojawi się Windows 10, nowe informacje o Lumii będą tylko ploteczkami.
Fakt, że zbliżająca się wielkimi krokami premiera nowego systemu operacyjnego od Microsoftu rozgrzewa do czerwoności łącza internetowe, każe nam przypuszczać, iż plotki o Lumiach 940 mogą być w dużej mierze prawdziwe. Szczególnie, że smartfony zapowiadają się dość ciekawie i wyglądają na kolejne flagowce w portfolio Microsoftu.
Lumia 940 powinna mieć ekran o przekątnej 5,2 cala, co przełoży się na rozdzielczość w QuadHD  czyli 1440×2560 px. Choć można natrafić również na informację, że 940 będzie miało rozdzielczość w FullHD. Sercem sprzętu ma być Qualcomm Snapdragon 808, sześciordzeniowy procesor oparty na układzie System-on-a-Chip. Do tego 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci dla użytkownika z możliwością rozszerzenia o kartę microSD. Do tego oczywiście dwa aparaty, ten umieszczony na tylnym panelu ma mieć aż 20 megapikselową matrycę. Akumulator o pojemności 3000 mAh i co ciekawe, złączę USB typu C.
 
940 750x300 2
Większa wersja 940-tki, czyli ochrzczona wstępnie XL, będzie miała niewiele większy ekran. 5,7 cala również w rozdzielczości QuadHD. Taka sama ilość pamięci i aparaty, ale już procesor smartfon dostanie mocniejszy. Będzie to również Qualcomm Snapdragon, ale ośmiordzeniowy 810. Lumia 940 XL dostanie także większy akumulator, bo aż 3300 mAh.
Oba telefony będą mogły być ładowane bezprzewodowo, a krążą też słuchy o skanerach tęczówki. Kiedy Lumie się pojawią? Na takie rewelacje przyjdzie nam jeszcze poczekać.
Źródło: WindowsCentral
Fot: Microsoft
____________
Ofertę Lumii znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....