Nowe modele z rodziny kieszonsolek Nintendo 3DS zaprezentowane!

Już niedługo w ręce graczy wpadną nowe przenośne konsole od Nintendo. Poznajcie odświeżone modele 3DS’a: New Nintendo 3DS oraz New Nintendo 3DS-XL.

Co wiemy o nowym sprzęcie japońskiego producenta? Konsolki wyposażone zostaną w czytnik NFC, który obsłuży figurki Amiibo, gniazdo micro USB, triggery ZL/ZR i czytnik kart Micro SD. Producent obiecuje poprawę technologii 3D, dzięki czemu efekt będzie widoczny także dla osób stojących z boku oraz  zwiększenie żywotności baterii, która teraz wytrzymać ma, aż 7 godzin.

Osoby zwracające uwagę na szczegóły na zdjęciach z pewnością zauważą drugą gałkę analogową, zwaną tutaj „C-stick”. Jej nie duży rozmiar nie narusza wcześniej znanego graczom  układu przycisków. Pierwszymi produkcjami, które mają z niej korzystać będą: Fantasy Explorer, Dragon Quest X,  Super Smash Bros. oraz  Monster Hunter 4 Ultimate.

Zmianie ulegną również rozmiary obu konsolek. Według tego co zobaczyć możemy na poniższym obrazku mają być nieznacznie większe, ale w zamian lżejsze:

Nie zabraknie także nowego procesora, który zapewnić ma większą moc obliczeniową. Z jego dobrodziejstw skorzystać ma w pierwszej kolejności Xenoblade Chronicles – port znanej z Wii gry jPRG.

Na rynku japońskim urządzenia pojawić się mają już niebawem, a dokadnie 11 października. Cena nowego 3DS’a ustalona została na 16,000 yenów (około 93 funtów), natomiast jego większego brata kupimy za 18,800 yenów (około 109 funtów).

http://www.youtube.com/watch?v=z5KIKOvOR1c

Pozostaje mieć tylko nadzieję, iż na premierę konsolek na rynku europejskim nie będziemy musieli długo czekać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...