Nowe modele z rodziny kieszonsolek Nintendo 3DS zaprezentowane!

Już niedługo w ręce graczy wpadną nowe przenośne konsole od Nintendo. Poznajcie odświeżone modele 3DS’a: New Nintendo 3DS oraz New Nintendo 3DS-XL.

Co wiemy o nowym sprzęcie japońskiego producenta? Konsolki wyposażone zostaną w czytnik NFC, który obsłuży figurki Amiibo, gniazdo micro USB, triggery ZL/ZR i czytnik kart Micro SD. Producent obiecuje poprawę technologii 3D, dzięki czemu efekt będzie widoczny także dla osób stojących z boku oraz  zwiększenie żywotności baterii, która teraz wytrzymać ma, aż 7 godzin.

Osoby zwracające uwagę na szczegóły na zdjęciach z pewnością zauważą drugą gałkę analogową, zwaną tutaj „C-stick”. Jej nie duży rozmiar nie narusza wcześniej znanego graczom  układu przycisków. Pierwszymi produkcjami, które mają z niej korzystać będą: Fantasy Explorer, Dragon Quest X,  Super Smash Bros. oraz  Monster Hunter 4 Ultimate.

Zmianie ulegną również rozmiary obu konsolek. Według tego co zobaczyć możemy na poniższym obrazku mają być nieznacznie większe, ale w zamian lżejsze:

Nie zabraknie także nowego procesora, który zapewnić ma większą moc obliczeniową. Z jego dobrodziejstw skorzystać ma w pierwszej kolejności Xenoblade Chronicles – port znanej z Wii gry jPRG.

Na rynku japońskim urządzenia pojawić się mają już niebawem, a dokadnie 11 października. Cena nowego 3DS’a ustalona została na 16,000 yenów (około 93 funtów), natomiast jego większego brata kupimy za 18,800 yenów (około 109 funtów).

http://www.youtube.com/watch?v=z5KIKOvOR1c

Pozostaje mieć tylko nadzieję, iż na premierę konsolek na rynku europejskim nie będziemy musieli długo czekać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...