Nowe moduły od Transcend

Ile można zmieścić gigabajtów na jednej kości pamięci? Cóż, kiedyś, gdy wartości liczono jeszcze w megabajtach, każdy kolejny był na wagę złota. Teraz wydaje się, że już dalej pójść nie można. Przeczy temu Transcend, który zaprezentował nowe kości DDR3L.

 
tr 750x300 1
Zaprezentowane moduły należą do linii serwerowej i wyposażone zostały w pamięć 16 GB. Wprowadzone do sprzedaży kości kompatybilne są  z procesorami Intel Atom Avoton/Rangeley z serii C2000 oraz platformami AMD DDR3 w wysokowydajnych systemach przetwarzania (HPC). Moduły oparto na układach 1Gbx8, co zaowocowało w modułach Transcend zwiększoną pojemnością.
Warto zwrócić też uwagę na wykorzystane w modułach zasilanie. W DDR3L wynosi ono zaledwie 1,35V, a tym samym obniża obciążenie energetyczne slotów i wydłuża okres życia baterii w urządzeniach przenośnych. Redukcja zużycia poziomu energii przy wykorzystaniu DDR3L wynosi nawet 20 procent. Moduły są więc „chłodniejsze”, a cały pracujący na nich system tylko na tym zyskuje.
Producent jest tak pewny ich niezawodności, że klient dostaje dożywotnią gwarancję. A ile kosztuje takie cacko? Trochę ponad siedemset złotych, czyli nie jest tak źle.
Źródło: Transcend
Fot: jw.
__________________
Podzespoły do komputerów znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...