Nowe smartfony od HTC – Poznajcie Desire 601 i 300

Tajwańskiemu producentowi w ostatnich latach nie wiodło się zbyt dobrze, lecz wraz z wypuszczeniem na rynek kolejnego flagowca (ONE), sytuacja zaczęła się poprawiać. Firma znów jest kojarzona z ciekawym designem oraz wysoką jakością swoich produktów. Niestety, HTC skupiło się na droższych modelach. Na szczęście tym razem zamierza uderzyć w półkę średnią…

Od pewnego czasu po sieci krążyły przecieki na temat nowych modeli firmy oznaczonych jako ZARA oraz G3. Okazuje się, że owszem, pojawią się nowe modele, lecz ich nazwy mają się nijak do wcześniejszych doniesień.

Htc750x30022

Desire 601 – wcześniej znany jako Zara, może poszczycić się aż 4,5 calowym ekranem qHD.  Smartfon będzie napędzany dwurdzeniową jednostką Qualcomm Snapdragon taktowaną 1.2 GHz oraz 1G pamięci RAM. Zdjęcia wykonane 5 Megapikselowym aparatem zapiszemy na pamięci Flash o pojemności 8 GB lub na karcie microSD.

Największą zaletą nowego modelu z linii Desire ma być łączność LTE. Ta dotychczas była zarezerwowana jedynie dla modeli z górnej półki cenowej.

htc2 750x300

Desire 300 – klasyczny przykład dobrze wykonanej budżetowej słuchawki. Ekran zastosowany w urządzeniu to ten sam, który znajdziemy w modelu Desire 500, czyli 4,3 cala przy rozdzielczości 800 x 480. Jednym słowem przyzwoicie, czego nie można powiedzieć o reszcie podzespołów, te są poniżej przeciętnej. Dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz i zaledwie 512 MB pamięci RAM – to nie może działać płynnie.

Obydwa urządzenia będą pracowały pod kontrolą Android Jelly Bean w wersji 4.2.2. z autorską nakładką HTC Sense 5. Ceny nowych smartfonów nie są jeszcze znane, lecz taki stan rzeczy nie powinien utrzymywać się zbyt długo, gdyż te już we wrześniu mają pojawić się w sklepach.

 

Źródła: Engadget, AndroidCentral, Twitter

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...