You are here
Nowe tablety ze stajni Kruger&Matz News 

Nowe tablety ze stajni Kruger&Matz

Marka K&M z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej rozpoznawalna, głównie ze względu na dobry stosunek ceny do jakości. W ofercie producenta pojawiły się dwa nowe tablety – czy warto się nimi zainteresować ?

slajd

Modele KM1064 oraz KM1064G posiadają prawie bliźniaczą konfigurację. Jedyną różnicą jest zastosowanie w modelu z literką „G” modemu 3G.

Obydwa urządzenia pracują pod kontrolą leciwego już Androida 4.2.2, co nie napawa optymizmem, gdyż mniej znaczący producenci rzadko kiedy aktualizują swój sprzęt do nowszych wersji. Nie będzie to miało większego wpływu na wydajność, ponieważ w tabletach umieszczono czterordzeniowy procesor Rockchip 3188 z rdzeniami Cortex A9, taktowanymi 1.6 GHz. Dodajmy do tego 2GB RAM oraz czterordzeniową grafikę Mali-400 i dostrzeżemy całkiem przyzwoitą jak na tę półkę cenową specyfikację.

10.1-calowy ekran umieszczony w opisywanych tabletach został wykonany w technologii IPS, co zagwarantuje dobre kąty widzenia oraz realne odzwierciedlenie barw. Wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 1280×800, co jest absolutnym minimum przy sporej przekątnej ekranu.

Producent zdecydował się wyposażyć tablety w jedynie 8GB pamięci flash. Nie powinno to jednak stanowić problemu, gdyż użytkownik może tę pamięć rozszerzyć poprzez zamontowanie karty MicroSD (do 32GB).

Cena, chodź nie najniższa nie zwala z nóg. Klienci zainteresowani zakupem muszą przygotować 780zł w przypadku modelu bez modemu 3G, zaś wersja z modemem to wydatek rzędu 880zł.

Related posts

Leave a Comment