c5 750x300 2

Nowe Xperie już w sierpniu

Sony postanowiło rozwinąć ostatnio przycięte skrzydła i zapowiedziało właśnie dwa nowe smartfony ze średniego segmentu. Patrząc na nie można dojść do wniosku, że gigant uczy się na błędach, choć robi to powoli. Oto Xperia C5 Ultra oraz Xperia M5.

 
c5 750x300 2
O tym, że smartfony mogą niedługo pojawić się na rynku, plotki rozpuszczano już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero teraz Sony oficjalnie zdecydowało się na odsłonięcie kart. I trzeba im przyznać, że to bardzo wysokie karty, jeżeli pod uwagę weźmiemy wielkość urządzeń. Szczególnie Xperia C5 Ultra oszałamia rozmiarem, bo smartfon dostanie ekran o przekątnej 6 cali.
Wyświetlacz IPS w C5 Ultra ma sięgać aż do krawędzi, a jego rozdzielczość to FullHD (1920x1080px). I o ile wizualnie smartfon na zdjęciach prezentuje się ładnie, to już jego używanie może przysporzyć niemałych kłopotów. Wszak to będzie kawał sprzętu! Patrząc na to, co znajdzie się wewnątrz Xperii, nie zostaniemy jednak powaleni na kolana. Ośmiordzeniowy MediaTek (1,7 GHz), 2 GB RAM oraz 16 GB dla użytkownika z możliwością powiększenia o kartę microSD. Xperia C5 Ultra dostanie za to dwa aparaty z 13-megapikselowymi matrycami (Sony Exmor RS) oraz możliwością robienia zdjęć w technologii HDR. Akumulator będzie miał pojemność 2930 mAh, a smartfon działał będzie pod kontrolą Androida 5.0.
 
c5 750x300 1
Razem z Xperią C5 ujawniono także specyfikację M5, której wykonanie ma gwarantować wodoodporność oraz zapobiegać przypadkowemu uszkodzeniu. Design urządzenia dalej jest jednak dość zachowawczy i utrzymany w stylistyce OmniBalance. Smartfon jest też ciut mniejszy, bo przekątna to 5 cali (FullHD). Procesor to MediaTek Hellio X10, a 3 GB RAM na pokładzie to mała niespodzianka. Mniejsza bateria niż w C5, bo zaledwie 2600 mAh, ale według zapewnień Sony powinna wystarczyć na cały dzień pracy. Wrażenie w M5 robi za to główny aparat. 21-megapikselowa matryca pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K, a zoom na pięciokrotne zbliżenie.
Ceny sprzętów nie zostały jeszcze ujawnione, ale nie spodziewamy się, żeby były ogromne. Wiadomo za to, że smartfony pojawią się w sprzedaży już niedługo, bo w połowie sierpnia.
Źródło: Sony
Fot: jw.
___________
Po smartfony do Sony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....