Nowi wojownicy dołączają do Super Smash Bros.

15 grudnia o godzinie 23:00 miała miejsce ostatnia prezentacja wideo dotycząca tytułu „Super Smash Bros. for Nintendo 3DS & Wii U”. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych szczegółów związanych z pojawieniem się nowych postaci, którymi będzie można pokierować w grze.

Ostatnią prezentację wideo poświęconą grom „Super Smash Bros. for Nintendo 3DS and Wii U” transmitowaną na cały świat poprowadził Masahiro Sakurai – twórca serii „Super Smash Bros.”. Dowiedzieliśmy się, że do wojowników, którymi możemy zagrać w produkcji dołączą trzy dodatkowe: Cloud z „Final Fantasy VII”, Corrin z planowanego na 2016 rok „Fire Emblem Fates” oraz tytułowa bohaterka serii „Bayonetta”. Pewną ciekawostką jest fakt, iż ostatnia z wymienionych postaci zajęła pierwsze miejsce w Europie w „Tajnym głosowaniu na wojownika Smash Bros.” („Smash Bros. Fighter Ballot”), w którym poproszono fanów o wskazanie postaci, którą chcieliby ujrzeć w cyklu „Super Smash Bros.”.

Nowe postaci to nie jedyna niespodzianka dla fanów serii. Sakurai ujawnił, iż obie wersje „Super Smash Bros.” doczekają się dwóch dodatkowych plansz, które również udostępnione zostaną w płatnych DLC. Midgard – miejsce doskonale kojarzone przez miłośników „Final Fantasy VII – pojawi się jako plansza Clouda”, natomiast Bayonetta doskonale odnajdzie się na planszy „Umbra Clock Tower” („Wieża zegarowa Umbra”). Otrzymamy też nowe stroje dla Wojowników Mii, wśród których należy wyróżnić kostium inspirowany postacią Geno z „Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars” na konsolę „SNES” („Super Nintento Entertainment System”).

http://www.youtube.com/watch?v=vMvgKqMWAlg

Po prezentacji jako płatny dodatek zadebiutowały: Czapka Chocobo (Chocobo Hat) dla Wojowników Mii, wspomniany wcześniej strój inspirowany postacią Geno oraz grywalny bohater „Final Fantasy VII” – Cloud Strife. Postać ta ma dwa stroje do wyboru; jeden inspirowany tym znanym z „FF VII” oraz drugi pochodzący z „FF VII: Advent Children”. Podobnie jak miało to miejsce w „Final Fantasy VII”, Cloud jest w stanie używać potężnych ataków Limit Breaks (Przekroczenie granic). Kiedy Cloud otrzymuje oraz zadaje obrażenia lub używa swojego ataku (domyślnie wywoływanego kombinacją B+dół), napełniany zostaje miernik Limit Break. Gdy ten zostanie wypełniony w całości, nasz protagonista może wyprowadzić swój potężny atak Limit Break.

Grając na Midgarze, nowej planszy Clouda, gracze, dzięki Summon Materia (Materii przywołania), są w stanie przywołać stwory takie jak Ifrit czy Bahamut ZERO. Jedynie gracz, który z niej skorzystał, będzie w stu procentach bezpieczny. Bohater siódmej odsłony „Final Fantasy” do kupienia dostępny będzie zarówno w wersji przeznaczonej na konsole „Wii U”, jak i „3DS”.

http://www.youtube.com/watch?v=wah7AGkkzl4

Wszystkie opisywane nowości będą ostatnimi płatnymi dodatkami do gier „Super Smash Bros. for Nintendo 3DS & Wii U”. Nowa zawartość sprawi, że gracze do dyspozycji otrzymają 58 grywalych postaci, ilość plansz w obu tytułach zwiększy się do 84, a kostiumów oraz kapeluszów będzie w sumie 99 w wersji na „Nintendo 3DS” i 97 na „Wii U”.

W lutym zagramy z kolei Corrinem z „Fire Emblem Fates”. Miłym akcentem jest to, że gracze będą mieli możliwość wybrania płci postaci, identycznie jak w przypadku Wii Fit Trainera, Robina oraz Villagera. W żyłach Corrina płynie smocza krew, co pozwala mu zmieniać formę i atakować na różne sposoby. Bohater trafi na obie wersje gry oddzielnie lub w pakiecie.

Inną postacią, która trafi w tym samym czasie do uniwersum „Super Smash Bros.” jest wiedźma z klanu „Umbra Witches”. Jak wcześniej wspominałem, bohaterka dołączyła do gry dzięki wygranej w „Tajnym głosowaniu na wojownika Smash Bros.”. Podobnie jak w oryginalnych produkcjach, Bayonetta skorzysta z wielu ataków łączonych. Gracze zaznajomieni z serią bez trudu rozpoznają umiejętność „Witch Time” (Czas wiedźmy), która spowalnia przeciwników znajdujących się w jej zasięgu. Jeśli chodzi o nową planszę, czyli pełną ruchomych platform „Wieżę zegarową Umbra” (Umbra Clock Tower) można się będzie przez nią przedostać do alternatywnej rzeczywistości. Bohaterkę wraz z planszą zakupimy w pakiecie bądź oddzielnie na obie platformy sprzętowe.

http://www.youtube.com/watch?v=3Tv3w1V5_Mg

Cloud, Corrin oraz Bayonetta doczekają się swoich figurek „Amiibo”. Nie wiemy jednak dokładnie, kiedy nastąpi ich premiera rynkowa. 29 stycznia do sklepów zawita natomiast figurka Lucas, a 18 marca zadebiutują „Amiibo”: Ryu, Roy oraz R.O.B. (Famicom Colours – kolory z „Famicoma”).

Więcej kostiumów dla wojowników Mii (m.in. stroje inspirowane postaciami z serii „Sonic the Hedgehog” – Knucklesem i Tailsem) spodziewać się możemy w lutym. Z przebiegiem całej prezentacji możecie sie zapoznać poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=muZh0NepiXo

Źródło: Nintendo, YouTube

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...