Nowoczesne możliwości pilotów, czyli prezentacja Samsung Smart Control

Posługiwanie się takowym urządzeniem nie było jeszcze nigdy tak komfortowe, a to wszystko dzięki Samsung Smart Control.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, użytkownicy telewizorów zmuszeni byli do podchodzenia do odbiorników, gdy chcieli zmienić kanał. Obecnie, sytuacja zmieniła się diametralnie, ponieważ powstały piloty, które zostały wyposażone w mnóstwo nowoczesnych funkcji.

O pilotach słyszano od lat pięćdziesiątych, kiedy to na świecie pojawił się pierwszy, bardzo prymitywny model. Musiał on jednak być podłączony do telewizora za pośrednictwem kabla. Wersja bezprzewodowa pojawiła się dopiero sześć lat później. Pierwsze piloty charakteryzowały się bardzo prostą budową i nie wyglądały tak, jak te proponowane znacznie później, posiadające klawiatury numeryczne. Te były wynalazkiem lat siedemdziesiątych, a powstały na potrzeby stacji BBC, która to wprowadziła wynalazek zwany telegazetą. Na początku XXI wieku, piloty były znacznie bardziej rozpowszechnione, gdyż zaczęto je wykorzystywać jako kontrolery nie tylko do obsługi telewizorów, ale także odtwarzaczy DVD, czy zestawów kina domowego.

Piloty XXI wieku okazały się nadzwyczaj funkcjonalne ze względu na ogromną ilość przycisków. Od roku 2014, Samsung zaczął do topowych odbiorników telewizyjnych dodawać nowoczesne piloty, Samsung Smart Control. Południowokoreański gigant postanowił odejść od tradycji ogromnego, kanciastego sprzętu na rzecz, opływowego kształtu, idealnie mieszczącego się w dłoni. Na nowoczesnym kontrolerze Samsunga nie ma śladu klawiatury numerycznej, ponieważ ta na życzenie użytkownika, może być wyświetlona na ekranie telewizora. Obsługa takiej numerycznej klawiatury dotykowej wcale nie jest skomplikowana, ponieważ na pilocie dostępne są następujące funkcje: położony w jego centralnej części panel dotykowy, wskaźnik będący równocześnie kursorem na ekranie telewizora oraz przyciski kierunkowe, ułatwiające nawigację.

Powyższe butony, umożliwiające sprawne poruszanie się po ekranie telewizora, pozwalają na wykorzystywanie bardziej zaawansowanych funkcji telewizora z rodziny SMART. Jednym z najważniejszych jest Smart Hub – przycisk ten odpowiada za:

  • dostanie się do rekomendowanych treści,
  • dostęp do zgromadzonych przez użytkownika plików multimedialnych oraz portali społecznościowych.

Wartą wspomnienia jest również rewolucyjna funkcja, kryjąca się na klawiaturze pod poleceniem Voice. Dzięki niej użytkownik ma możliwość wybierania poleceń głosowych. Nie ograniczają się one jedynie do zmiany głośności i kanałów, pozwolą nam np. wyszukiwać ulubiony film lub stronę internetową.

Do pilota Samsung Smart Control zostały dodane także całkiem nowe funkcje, czyli Piłka Nożna oraz Multi-Screen, które są dostępne tylko w najnowocześniejszych odbiornikach z 2014 roku. Pierwszy tryb powstał z myślą o wielbicielach footballu. Po przyciśnięciu powyższej opcji widz może bowiem poczuć się, jakby znajdował się na stadionie. Multi-Screen to natomiast możliwość podzielenia ekranu na dwie lub cztery części – jeśli oglądamy akurat interesujący nas film, mamy opcję sprawdzenia, za ile się kończy, czy też odnalezienia dodatkowych informacji na temat wyświetlanych aktualnie treści.

http://www.youtube.com/watch?v=Otcqb9inMyA

Samsung Smart Control to przede wszystkim nowoczesny design przy zachowaniu maksymalnego komfortu…

Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...