nowojorska policja

Nowojorska policja kończy z Nokią — stróże prawa dostaną iPhone’y

New York Post poinformował właśnie, że nowojorska policja szykuje się do kolejnej w ostatnim czasie wymiany telefonów służbowych funkcjonariuszy. Przyznam, że nie jest to dla mnie zaskoczeniem, gdyż sprzętem, którego używają policjanci, są smartfony Nokii… z Windows Phone na pokładzie.

nowojorska policja

Z Windows Phone, zarówno w opcji 7, jak i 8 miałem przelotne romanse. Burzliwe i żywiołowe “przygody” kończyły się rozstaniami. Nie można być z kimś (czymś), co zawodzi cię na każdej linii, nawet jeśli powierzchowność tego kogoś jest ucieleśnieniem twoich marzeń. Sama kafelkowa koncepcja nie była zła. Ba, uważam, że była jedną z ciekawszych, z którymi spotkałem się w ostatnich latach. Niestety, Microsoftowi nie udało się przyciągnąć wystarczającej uwagi deweloperów, co skutkowało skromną liczbą aplikacji. Brak aplikacji powodował, że użytkownicy, nawet jeśli decydowali się wejść w nowy ekosystem, szybko z niego uciekali. Jest jednak coś, czym sprzęt z WP na pokładzie potrafił zaskoczyć. Tak, chodzi o stabilność.

Nowojorska policja zaufała Nokii

W zasadzie nowojorska policja zaufała Microsoftowi, gdyż sama marka smartfonów nie miała większego znaczenia. Stróże prawa postawili na system stosunkowo bezpieczny i mało popularny. To gwarantowało, przynajmniej w teorii stabilną, niczym niezakłóconą pracę. Podejrzewam, że początkowo telefony służyły użytkownikom w sposób zadowalający. Niestety, z Windows Store zaczęły znikać aplikacje, zaś sama platforma została przez Microsoft niemalże porzucona. Jakby nie patrzeć, sprzęt, który był narzędziem pracy policjantów, zaczął już trącić myszką, nie mówiąc już o tym, że miał za chwilę stracić wsparcie samego producenta, w tym aktualizacje bezpieczeństwa. Policja nie mogła sobie pozwolić na dalszą męczarnię z Nokią…

Władze NYPD postanowiły podjąć decyzję o wymianie aż 36 tysięcy telefonów komórkowych. Lumie 830 oraz Lumie 640 XL zostaną zastąpione przez sprzęt z logiem nadgryzionego jabłka na obudowie. Nie wiadomo niestety, jaki dokładnie model otrzyma nowojorska policja. Wątpię w to, że będą to tegoroczne modele. Obstawiałbym raczej iPhone’y 6s lub iPhone’y SE, których wydajność, jak i wsparcie wypadają niemal identycznie.

Funkcjonariusz i iPhone

W USA sprzęt Apple nie jest uważany za coś niedostępnego. Przeciwnie, jest powszechny, zaś jego cena niekoniecznie zwala z nóg przeciętnego zjadacza burgerów. Dlatego też wybór iPhone’a, jako narzędzia dla funkcjonariusza policji wydaje się czymś naturalnym. Pytanie, do czego miałbym telefonu używać człowiek w mundurze?

Odpowiedź jest niemal oczywista. Smartfon daje policjantowi dostęp do bogatej bazy danych osób poszukiwanych, służy do komunikacji z przełożonymi oraz jako dodatkowe źródło informacji z przeróżnych dziedzin. iOS, pod kontrolą którego pracują iPhone’y jest niezwykle stabilnym systemem mobilnym, dlatego wybór, jakiego dokonała nowojorska policja, wydaje się w mojej ocenie właściwy.

Źródło: New York Post

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...