Facebook LOL

Nowość Facebook LOL zachęci młodzież do powrotu na FB

Facebook LOL to funkcja, a w zasadzie sekcja serwisu FB, która jest obecnie testowana na zamkniętej grupie użytkowników uczęszczających do szkół średnich. O ostatecznym wprowadzeniu ficzera lub rezygnacji z jego stosowania zdecydują opinię testerów, których zadaniem jest… przeglądanie memów.

Facebook LOL

LOL to nic innego jak próba dotarcia do młodszych użytkowników serwisu, którzy uciekają od platformy i przenoszą swoją aktywność do konkurencyjnych społecznościówek. Nie jestem jednak pewny, czy skupienie się na śmiesznych obrazkach i animacjach, jest właściwą i skuteczną drogą do wyznaczonego celu.

Facebook LOL

Facebook LOL

GIFy i Memy — dokładnie to znajdziemy w Facebook LOL, nowej sekcji aplikacji tudzież serwisu, która jest obecnie w fazie testowej. Zuckerberg szuka sposobu na zatrzymanie “u siebie” odpływających z FB użytkowników, którzy są nim najwyraźniej znudzeni. Kopiowanie rozwiązań konkurencji czy wzorowanie się na sprawdzonych rozwiązaniach innych, nie jest jednak pewnym sposobem. Włodarze Facebooka zdają sobie z tego sprawę, dlatego narzędzie jest obecnie testowane na wąskiej grupie userów. W razie negatywnego feedbacku wycofanie się z prac odbędzie się bez uszczerbku wizerunkowego.

Oświadczenie na Facebooku to fejk. Wyjaśniamy szczegóły

W gronie znajomych mam również młodsze o co najmniej dekadę osoby, z którymi poruszam tematy związane z nowymi technologiami i internetem. Kiedy pytam o powody zniechęcenia wobec Facebooka, otrzymuję ciekawe odpowiedzi. Głównym powodem odejść z FB jest zaśmiecenie strumienia aktywności, agresywna i wszechobecna polityka, wątpliwa prywatność “ukrytych” danych osobowych. Zakładając, że moi rozmówcy są wobec mnie szczerzy, wygląda na to, że Zuckerberg podąża niewłaściwą ścieżka. To jednak tylko moje domysły pozostaje nam czekać na finalne wprowadzenie Facebook LOL albo obserwowanie jego sromotnej porażki.

Źródło: Techcrunch

Grafika

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...