You are here
Nowy Mac Mini, tani MacBook oraz rewolucyjne iPady. W tym roku Apple pozamiata rynek artykuły News 

Nowy Mac Mini, tani MacBook oraz rewolucyjne iPady. W tym roku Apple pozamiata rynek

Druga połowa roku będzie naprawdę gorąca. Nie chodzi jednak o temperaturę powietrza, a nowości ze stajni Apple. Poza nowymi iPhone’ami, o których mówi się od dawna, sadownicy mogą wprowadzić do oferty zaktualizowaną wersję komputera Mac Mini, budżetowego MacBooka, smartwatche z większymi ekranami oraz całkiem nowe podejście do iPada. Podsumujmy zebrane informacje.

Apple

Zaliczam się do zwolenników rozwiązań Apple i nie zamierzam się z tym specjalnie kryć. Wygoda, jaką zapewnia mi ekosystem stworzony przez sadowników, jest nieoceniona w moje pracy, choć i w życiu prywatnym połączenie iOS i macOS okazuje się przydatne. Właśnie z tego powodu z wytęsknieniem oczekuje każdej nowości od giganta z Cupertino. Ficzery, mające trafić do portfolio firmy w drugiej połowie roku wydają się nad wyraz interesujące.

Apple i nowe iPhone’y

iPhone to prawdziwa dusza firmy. Smartfony napędzają sprzedaż amerykańskiego przedsiębiorstwa, dlatego też wyczekujemy nowych ich wersji. W tym roku sadownicy wprowadzą do oferty aż trzy nowe modele. Pierwszy to opcja średniopółkowa, czyli tak zwany “tani iPhone”, który otrzyma 6,1-calowy ekran LCD. Następnym punktem oferty będzie 5,8-calowy następca iPhone’a X oraz większa jego wersja z 6,5-calowym ekranem. Każdy ze smartfonów będzie posiadał cechy dziesiątki, z Notchem na czele.

Odświeżony Mac Mini

Czasami odnoszę wrażenie, że Apple zapomniało o najtańszym komputerze w swojej ofercie. Mac Mini do dziś stanowi tak zwany entry level do świata Apple. Niewielka skrzynka z podzespołami po podłączeniu do niej myszy, klawiatury oraz ekranu, staje się pełnoprawną jednostką pracującą pod kontrolą macOS. Kuo (znany analityk branży) twierdzi, że do portfolio produktowego dołączy nowa aktualizacja sprzętu z odświeżonym procesorem. To jest niemal pewne, czego niestety nie można powiedzieć o zmianach konstrukcyjnych oraz nowych dodatkach, których oczekują fani rozwiązań firmy.

Apple

Tani MacBook

Jeśli wierzyć przewidywaniom analityków, gigant szykuje dla nas prawdziwą bombę, mającą być połączeniem następcy MacBooka Air z cechami MacBooka 12. Tak, chodzi o tani, naprawdę tani komputer przenośny, który pokaże, że firma myśli również o mniej zamożnych klientach.

Czytelniejsze Apple Watche

Sadownicy pracują aktualnie nad dwiema wersjami inteligentnego zegarka, które będą nieco różnić się od siebie specyfikacją techniczną, jednak główną cechą wspólną będzie większa tarcza. Czy tego oczekują użytkownicy? Na to wygląda, gdyż szczerze wątpię w to, że Apple działa wbrew ich woli.

Nowy iPad

Nieszczególnie cenię tablety i iPad nie jest tutaj wyjątkiem. Nie do końca widzę przeznaczenie dla takiego sprzętu, jednak Apple’owi trzeba oddać to, że we wspomnianym segmencie rynku radzi sobie naprawdę dobrze. Na tyle dobrze, że szykuje potężne odświeżenie modelu Pro.

Tegoroczne tablety z ekranami o proporcjach 11 i 12,9-cali otrzymają frot zbliżony do tego zastosowanego w iPhonie X. Z konstrukcji zniknie czytnik linii papilarnych, który zostanie zastąpiony Face ID.

Jak myślicie, czy każda z przewidywanych nowości ma szansę na realizację?

Źródło: Macrumors

Related posts

Leave a Comment