MacBook Air

Nowy MacBook Air zadebiutuje już za kilka miesięcy

Mobilny laptop Apple MacBook Air jest konstrukcją leciwą. Niewiele pomogło delikatne odświeżenie podzespołów, które zaserwowano klientom w 2017 roku. Niemniej, komputer w dalszym ciągu stanowi tak zwany entry level, czyli najniższy cenowo próg wejścia w ekosystem Apple. Firma nie może pozwolić sobie na jego permanentne usunięcie z oferty i jeśli wierzyć najświeższym doniesieniom, nowy MacBook Air zostanie zaprezentowany już na WWDC 2018.

MacBook Air

Portfolio produktowe Apple z roku na rok puchnie. Widać to szczególnie po smartfonach. Co “sezon” przybywają aż trzy urządzenia, a nie jak to miało miejsce dawniej — jedno. Osobiście uważam, że jest to dobry ruch ze strony Apple, ponieważ oferta, w której dostępne są odmienne cenowo urządzenia, jest atrakcyjna dla szerszej grupy klientów.

Kwestia komputerów wygląda zgoła inaczej. Cykl wydawniczy nie jest do końca przewidywalny, zaś premiera nowego (najświeższego w ofercie) 12-calowego MacBooka najzwyczajniej w świecie rozbiła segment komputerów Apple. Co przyniesie 2018 rok?

MacBook Air 2018

We expect Apple (US) to roll out the new MacBook Air with a lower price tag in 2Q18. We forecast total shipments of MacBook models will grow 10–15% YoY in 2018 (vs. 0–5% YoY decline for the NB industry), up from 15.5–16mn units in 2017. While Quanta, Radiant, Catcher and SZS are likely to benefit from strong shipments momentum, SZS also stands to benefit from increased market share and a higher ASP. — Ming-Chi Kuo z KGI Securities

W sieci pojawiły się wiarygodne doniesienia, w myśl których Apple miałoby szykować się do premiery nowego komputera z serii MacBook Air. Choć specyfikacja, nawet przybliżona nie jest jeszcze znana, możemy z całkiem dużym prawdopodobieństwem typować zmiany, jakie wprowadzi Tim Cook.

Apple musi, po prostu musi, odświeżyć jeden z najważniejszych elementów urządzenia. Chodzi o ekran, który w komputerach MacBook Air po prostu kuleje. Klasyczna matryca o skromnej rozdzielczości 1440 x 900 nie przystoi urządzeniu sprzedawanemu w 2018 roku. Firma z pewnością pokusi się o dodanie nowego wyświetlacza. Nie spodziewałbym się jednak niczego ponad Full HD, lecz zakładając niezmienność ceny, upgrade będzie zdecydowanie na plus.

Kolejnymi prawdopodobnymi zmianami będzie zastąpienie portów dwoma gniazdami USB-C, które wpisują się w panujący standard minimalizacji. Nie do końca pochwalam ten kierunek, ale czasami trzeba się po prostu dostosować. Komputery otrzymają, jak mniemam, nowe procesory Intel Core i5 U ósmej generacji, co przełoży się bezpośrednio na odczuwalny wzrost wydajności.

Kiedy premiera?

Za kilka miesięcy odbędzie się coroczna konferencja dla deweloperów WWDC (Worldwide Developers Conference). Łatwo zgadnąć, że premiera będzie miała miejsce podczas wspomnianego wydarzenia. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły dotyczące nowego komputera MacBook Air.

Na koniec dodam tylko, że cena sprzętu może zostać ustalona na kwotę niższą niż tysiąc dolarów. Miejmy nadzieję, że tak się właśnie stanie.

Źródło: Macrumors

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...