Nowy projekt twórców Everquesta to RPG z otwartym światem

John Smedley, były szef Daybreak Games (wcześniej Sony Online Entertainment) po opuszczeniu swojej firmy w lecie, założył nowe studio zajmujące się produkcją sieciowego RPG z otwartym światem, pod tytułem Hero’s Song. Grę ma wyróżniać stylizowana na retro oprawa graficzna. Twórcy za cel obrali sobie trafienie do nieco bardziej wymagających graczy, przede wszystkim fanów gatunku.

Najważniejszą cechą gry ma być wielki, tetniący własnym życiem świat, w którym gracze mają całkowitą wolność działań. W Hero’s Song przyjdzie nam zwiedzić krainę zasiedloną przez wiele różnych postaci NPC, posiadających własne cechy, motywacje, a nawet życiorysy. Każda z nich ma dynamicznie dostosowywać się do zachowań świata gry, tworząc iluzje żyjącego społeczeństwa. Twórcy biorą pod uwagę nawet migrację i konkretne cele dostosowane do ras oraz klas postaci. Wszystko to ma być opisane głębokim systemem RPG, pozwalającym na dowolność w tworzeniu oraz zarządzaniu naszym bohaterem, który może bezpowrotnie zginąć. Nasza postać ma ewentualnie możliwość zostać bogiem w świecie Hero’s Song, ale do tego dojdą tylko najbardziej wytrwali gracze. Tytuł ma cechować stylizowana na pixel-art, ręcznie tworzona oprawa graficzna oraz wymagający poziom trudności.

Za produkcję Hero’s Song odpowiedzialny jest John Smedley, były dyrektor Daybreak Games, który współtworzył m.in. H1Z1 czy Everquesta (przed sprzedażą studia nazywało się ono Sony Online Entertainment i należało do japońskiego giganta branży konsolowej). W lecie ubiegłego roku John opuścił Daybreak Games, aby spróbować sił przy niezależnej produkcji gier. Wraz z ujawnieniem Hero’s Song poznaliśmy nazwę studia PixelMage, zarządzanego obecnie przez Johna Smedleya.

http://www.youtube.com/watch?v=4Bb2bgOjfRo

Twórcy gry szukają wsparcia u fanów RPG i MMORPG, próbując dofinansować produkcję gry na kickstarterze jeszcze minimum o 800,000 dolarów. Co ciekawe, PixelMage znalazło już sponsorów na milion, który był niezbędny do rozpoczęcia produkcji gry, jednak nie wystarczy on na sfinansowanie całego projektu, w związku z czym John Smedley zdecydował się poprosić fanów o pomoc na  znanym portalu do finansowania start-upów.

W projekt są również zaangażowane takie osoby jak Inon Zur, bardzo znany kompozytor muzyki na potrzeby gier (jego wkład możemy docenić w takich grach jak Fallout 3, Syberia czy Baldur’s Gate II: Tron Bhaala) oraz Patrick Rothfuss, poczytny autor amerykański, który pomaga zbudować fabułę i narrację w Hero’s Song. Pomimo tego, że nad grą pracuje obecnie 13 osób, PixelMage obiecuje doręczyć gotowy produkt już w październiku tego roku. 

Źródło: Gamespot

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...