You are here
Nowy wygląd Twittera już dla wszystkich artykuły News 

Nowy wygląd Twittera już dla wszystkich

Nie wiedzieć czemu nowy wygląd Twittera mogłem testować już kilka tygodni temu, kiedy to usługodawca bez zapowiedzi aktywował zaktualizowany interfejs. Teraz odmieniony Ćwierkacz trafił do wszystkich użytkowników wersji przeglądarkowej.

Twitter
fot. Twitter

Wczoraj, czyli 15 lipca 2019 roku Twitter poinformował za pośrednictwem swojego bloga o debiucie odświeżonej wersji serwisu Twitter.com. Nowy wygląd powinien być dostępny u wszystkich użytkowników. Zmiany, których zwyczajnie nie da się nie zauważyć, zmieniają desktopową usługę w aplikację na wzór mobilnej. Wygląda to dobrze, i tak też działa.

Nowy wygląd Twitter.com

W zasadzie każdy, kto miał okazję korzystać z aplikacji mobilnej Twittera, bez problemu poradzi sobie z nawigacją po przeglądarkowym Ćwierkaczu. Znajdziemy tutaj przyjemnie wyeksponowaną sekcją przeglądaj oraz wygodne menu boczne, dzięki któremu dostaniemy się do powiadomień, wiadomości, zakładek, lista, a także profilu. Na lewej stronie znalazły się wyszukiwarka, panel z najpopularniejszymi tematami oraz propozycję osób do obserwowania.

Centralny punkt widoku to stream tweetów, który jest przejrzysty i wygodny. To jednak nie wszystko. Twitter przygotował dla nas możliwość aktywowania trybu ciemnego. Przy czym mamy tutaj aż dwie jego wersje. Którą wybierzemy, zależy od naszych osobistych preferencji.

O ile jestem zadowolony z nowego wyglądu usługi, o tyle użytkownicy korzystający z ekranów 4K zgłaszają, że aplikacja webowa zajmuje jedynie środkową część okna przeglądarki. To zwyczajnie marnotrawstwo przestrzeni, ale jak sądzę, usługodawca z czasem upora się z podobnymi niedopracowanymi elementami. Włodarze Twittera proszą o opinie dotyczące zmian, dlatego też, jeśli w waszych głowach pojawiają się sugestie, nie krępujcie się napisać do supportu.

Dajcie znać w komentarzach pod wpisem, czy nowy „look” Twittera przypadł wam do gustu. Podpowiem tylko, że komputery zgodne z usługą znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: Twitter

Related posts

Leave a Comment