O Jednorożcu i innych nowościach w Wiedźminie 3: Dziki Gon

Nowy Wiedźmin jest już prawie na wyciągnięcie ręki, zostało dosłownie kilka dni do czasu, kiedy nasze kroki ponownie skierujemy do Nilfagaardu i Królestw Północy. Gra jest obecnie jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów, zarówno na konsole, jak i komputery osobiste; nadal jednak otrzymujemy masę informacji o niej.


Przede wszystkim zaczęły się ukazywać materiały bezpośrednio z wersji konsolowej, zarówno z Xbox ONE, jak i Playstation 4. CD Projekt Red zaprosił do Warszawy kilku wybranych niezależnych blogerów (min. Angry Joe) i przedstawicieli prasy na prezentację Wiedźmina 3,oferując możliwość pogrania w wybrane fragmenty gry na konsolach. To bardzo ciekawa forma promocji gry, widać, że producenci akceptują niezależność i różnorodność opinii na temat tytułu. Niestety wersja konsolowa wygląda nadal znacznie gorzej niż ta na komputery osobiste, widać doczytujące się cienie, delikatny pop up obiektów, jednak można to zrzucić na karb wczesnego builda, prezentowanego na evencie. Dzięki prezentacji kilku fragmentów gry, byliśmy w stanie zobaczyć część questa związanego z Yennefer, a także rozmaite sidequesty. Gra wygląda bardzo dobrze, świat zdaje się być ogromny i tętni życiem. Wszystkie obiekty i postaci są bardzo dokładnie wymodelowane i oteksturowane, jednak animacja pozostaje nadal nieco sztywna (szczególnie konia, któremu daleko do ideału animacji z Red Dead Redemption), także w trakcie walki. Bardzo pozytywnie natomiast wypada oświetlenie i wszystkie efekty z nim związane (używanie run wygląda wręcz spektakularnie w porównaniu do poprzedniej części).

 
Oprócz różnych relacji z wydarzenia, pojawił się też materiał z programu Conana O’Briena Clueless Gamer (niezorientowany gracz),w którym prowadzący testuje Wiedźmina 3 w wersji na Xbox One. Sam materiał jest ciekawy, obfituje w niewybredny humor, jednak najważniejsze czego się w nim dowiadujemy to to, w jak graficznej formie w grze znajdzie się legendarny jednorożec Yennefer. Otóż w książkach Yennefer posiada wypchanego jednorożca, którego uwielbia używać w konkretnym celu. Na wcześniejszych zapowiedziach gry Geralt wspomina jednorożca i widzimy urywek sceny, jednak dopiero w gameplayu O’Briena widzimy większą część sekwencji, która kończy się seksem na wypchanym jednorożcu.
 
http://www.youtube.com/watch?v=SfjLRuE1CLw

 Bardziej wtajemniczeni w twórczość Sapkowskiego fani kojarzą doskonale ten motyw, jednak gracze, którzy nie mieli wcześniej styczności ze scenami romantycznymi z Geraltem, będą zaskoczeni. Widać, że CDPRed nadal podchodzi do tematu bardzo dojrzale, jednak wysyp materiałów promujących grę elementami skierowanymi typowo do męskiej części widowni tuż przed premierą może paradoksalnie okazać się bardzo niedojrzałym działaniem. Gra ma tak wiele do zaoferowania, że nie należy ograniczać się do jednego tematu, z którego słyną gry z Białym Wilkiem, przy promocji najnowszej części. Zresztą gracze i tak nie mogą się doczekać, mamy przed sobą najgorętszą polską premierę roku, a wydaje się, że Redzi spełnią wszystkie, nawet nasze wymagania, nawet te z jednorożcami.
 
http://www.youtube.com/watch?v=HbOSpAO5tf4
 
 
 
Źródła (także grafika): kotaku, youtube

Zapraszamy do naszego sklepu po waszą kopię trzeciego Wiedźmina

One Comment

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...