Oculus Rift w rękach Marka Zuckerberga

Facebook przejął Oculus VR – producenta znanych już niemal każdemu gogli wirtualnej rzeczywistości, Oculus Rift.

Pomijając fakt, że najpopularniejszy portal społecznościowy zdecydował się na taki ruch, to zaskakująca okazuje się również kwota transakcji. Za firmę Oculus VR Facebook postanowił wyłożyć, aż 2 mld dolarów w gotówce oraz akcjach.

Mark Zuckerberg, CEO największego portalu społecznościowego, w taki sposób tłumaczy swoją decyzję:

„Urządzenia mobilne to platforma na dziś, a teraz przygotowujemy platformy jutra”. Jak możemy zauważyć Zuckerberg widzi potencjał tkwiący w urządzeniu i dodaje – „Oculus ma szansę na stworzenie najbardziej społecznościowej platformy w historii i może zmienić sposób, w jaki pracujemy, gramy i komunikujemy się”.

Czas zweryfikuje, czy słowa szefa Facebooka okażą się prorocze. Przedsprzedaż gogli już ruszyła pod tym adresem, a właścicielem Oculus Rifta stać się możemy za jedyne 350$. Inne koncerny, również zwietrzyły niezły biznes na tego typu urządzeniach i tak: Valve, Google oraz Sony opracowało własne gogle VR (Virtual Reality). Ci ostatni nawet zdążyli zaprezentować projekt na lutowej konferencji GDC (Game Developers Conference). Za gogle japońskiego koncernu przyjdzie nam zapłacić w granicach 249-299$. Jedynym minusem urządzenia Japończyków jest to, iż będzie ono współpracowało wyłącznie z PlayStation 4.

Jaka przyszłość czeka Oculus Rifta pod rządami Facebooka? Pierwszą decyzją po przejęciu projektu przez Zuckerberga, było usunięcie z planów wydawniczych popularnej gry, jaką bez wątpienia jest Minecraft. Na reakcję twórcy produkcji – Markusa „Notch” Perssona – nie trzeba było długo czekać. Oto jak skomentował tą decyzję na swoim twitterowym koncie:

Myślicie, że taki obrót sprawy pomoże technologii VR?

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...