Odświeżona Moto E już w sprzedaży – 4G, większy ekran oraz mocniejszy procesor

Budżetowa słuchawka Motoroli, podobnie jak to miało miejsce w przypadku  Moto G oraz Moto X, doczekała się kolejnej edycji. Sprawdźmy, co przygotowało dla klientów Lenovo, będące obecnym właścicielem marki.

MotoE2

Na początek małe sprostowanie – nie jesteśmy świadkami oficjalnej premiery rynkowej, jedynie udostępnienia urządzenia w jednym ze sklepów internetowych, a uściślając – Bestbuy. Na stronie produktu, poza informacją o konfiguracji technicznej, znajdziemy również cenę, która w przypadku Moto E 4G wynosi niespełna 100 dolarów (bez kontraktu). Co dokładnie otrzymamy za tę jakże śmieszną kwotę?

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest aktualne oprogramowanie (Android 5.0 Lollipop) oraz gwarancja przyszłych i, co ważne, szybkich update’ów.  Nie oszukujmy się – ten punkt jest mocną stroną wszystkich linii Moto E, Moto G oraz Moto X i to właśnie dzięki niemu producent jest w stanie przebić się ze swoją ofertą do świadomości klientów.

MotoE1

Druga sprawa to znany z droższych urządzeń moduł LTE, dzięki któremu posiadacze tytułowego smartfona będą mogli cieszyć się szybkim transferem danych. To ciekawe, dla innych producentów zaimplementowanie tegoż systemu łączności w budżetowych urządzeniach wydaje się nieopłacalne, Motorola zaś nie widzi w tym najmniejszego problemu, czego efektem jest Moto E 4G.

W stosunku do modelu podstawowego upgrade’owi uległ także ekran, którego przekątna wynosi teraz 4,5 cala, a nie jak wcześniej 4,3 cala.

Pozostała część specyfikacji przedstawia się następująco:

  • Czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400/401, taktowany zegarem 1,2 GHz
  • 1 GB pamięci operacyjnej RAM
  • 8 GB pamięci flash
  • Slot na kartę MicroSD
  • 5 Mpix aparat główny
  • 2 Mpix kamerka do wideorozmów
  • Wymiary: 130 x 67 x 11,9 mm
  • Waga: 143 gramy

Jednym słowem całkiem nieźle, szczególnie, że mówimy o urządzeniu tanim (nie bójmy się używać tego określenia w odniesieniu do Moto E).  Jeśli cena w polskiej dystrybucji nie będzie wyższa niż 500zł, wietrzę tutaj w sukces.

Źródło: Bestbuy

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...