Microsoft Office dla Chromebook’ów?

Chrome OS staje się coraz popularniejszą platformą, z której z powodzeniem korzystają uczniowie, firmy, a nawet urzędy. Biorąc to pod uwagę, nikogo nie powinno dziwić to, że Microsoft stara się umieścić swoje produkty u konkurencji.

Chrome OS Office 750x300

Chromebooki, czyli komputery przenośne (nie tylko) pracujące pod kontrolą Chrome OS, zwanego też „przeglądarkowym” systemem operacyjnym – są świetną alternatywą dla drogich urządzeń z Windowsem tudzież MacOSem. To fakty, z którymi ciężko się nie zgodzić.  Niestety, platforma cierpi na braki w oprogramowaniu, co Google zauważa i sukcesywnie łata. W jaki sposób?

Pierwszą metodą na „wzbogacenie” Chromebooków okazała się implementacja obsługi aplikacji z Androida, która w połączeniu z dotykowymi ekranami – skutecznie poprawiła sytuację. Przynajmniej teoretycznie.

Dlaczego teoretycznie? Wszystkiemu winne pakiety biurowe. Jako że Chrome OS jest także przeglądarką, bez problemu uruchomimy na nim aplikacje webowe, w tym świetne Word Online, PowerPoint Online oraz Excel Online. Problem w tym, że są to wykastrowane wersje pełnoprawnych programów. Ba, znajdziemy w nich mniej niż w dedykowanych wariantach mobilnych. Jednak skoro Chromebooki uruchamiają aplikacje z Androida – problem wydaje się zażegnany. Nie do końca…

Jedna polityka Microsoftu dla wszystkich!

Microsoft w geście dobrej woli udostępnił wszystkim użytkownikom urządzeń mobilnych pakiet biurowy, w skład którego wchodzą wcześniej wspomniane programy. Jedynym warunkiem jest tutaj ekran, którego przekątna nie może przekroczyć 10,1-cala. Wasz wyświetlacz jest o 0,1-cala większy? Cóż, o pakiecie w opcji free możecie zwyczajnie zapomnieć.

Co jednak z Chromebookami, rzeczone komputery obsługują już Androidowe aplikacje. Użytkownicy donoszą o pojawianiu się monitów, o konflikcie „ekranowym”, który oznacza ni mniej, ni więcej, jak to, że restrykcja dotycząca przekątnej wyświetlacza dotyczy również Chrome OS.

Wniosek? Aby cieszyć się pełnią możliwości mobilnej wersji pakietu, należy dołączyć do grona subskrybentów usługi Office 365.

Źródło: 9to5Google

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...