Oficjalna lista zmian w Windows Phone GDR3

Wczoraj na blogu Windows.com pojawiła się ostateczna lista zmian w nadchodzącej aktualizacji mobilnych okienek. Czy system doczeka się obiecywanych wcześniej funkcji?

windowsphone750x300

Niestety, w przypadku GDR3 nie można na to liczyć. Zmiany są naprawdę niewielkie i w głównej mierze kierowane do producentów, którzy będą mogli rozważyć wprowadzenie „mocniejszego” sprzętu do swojego portfolio. Obecni użytkownicy nie zyskają zbyt wiele, decydując się na instalacje update. Dopiero, zapowiadana na przyszły rok aktualizacja Windows Phone 8.1 może namieszać. Na razie są to jednak czcze obietnice.

Wsparcie dla nowych rozdzielczości – pierwszą zmianą jest przystosowanie systemu do obsługi rozdzielczości Full HD na 5 i 6 – calowych ekranach. Nowe urządzenia (stare będą pominięte) zyskają również dodatkowy rząd ikon, co pozwoli na ulokowanie większej liczby kafelków na ekranie domowym.

Ulepszenia wielozadaniowości – od teraz zarządzanie pamięcią stanie się jeszcze lepsze, a w menagerze zadań pojawi się przycisk X służący do ubijania aplikacji.

Blokada rotacji ekranu – nie jest to wielka zmiana, lecz brak owej funkcjonalności bywał bardzo uciążliwy. Próbowaliście korzystać ze smartfona leżąc na boku? Jeśli nie, to spróbujcie, a od razu zrozumiecie zasadność blokady.

Tryb samochodowy – zaimplementowanie do systemu driving mode było do przewidzenia. Praktycznie każdy system posiada tę opcję. Tryb będzie służył zwiększeniu bezpieczeństwa podczas podróży autem. Windows Phone, sam zdecyduje, które powiadomienia są istotne, tak aby nie zaprzątać nam głowy nieistotnymi informacjami.

Własne dzwonki powiadomień – od teraz będziemy mogli ustawić własne sygnały powiadomień o SMS, mail oraz przypomnieniach. Niby małe, a cieszy, prawda?

Inne – oprócz wcześniej wymienionych dodatków, Microsoft wprowadził także ulepszenia Bluetooth, połączenie WiFi w pierwszej konfiguracji systemu (pomocne przy przywracaniu backup) oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Mimo, że lista zmian jest dość długa, nie znajdziemy tutaj zbyt wielu rzeczy, o które tak prosili użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą Windows Phone. Pozostaje mieć nadzieję, że aktualizacja do wersji 8.1 będzie mogła poszczycić się czymś więcej. W przeciwnym wypadku, przyszłość urządzeń WP będzie stała pod wielkim znakiem zapytania. W końcu cierpliwość użytkowników kiedyś się skończy.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...