Oficjalny Facebook dla Windows 8.1 już gotowy

Już dziś do komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows 8 zawita aktualizacja do wersji 8.1. Przyniesie ona wiele zmian oraz udogodnień, o których pisaliśmy wcześniej. Wraz z update pojawi się możliwość zainstalowania oficjalnej aplikacji do obsługi Facebooka.

nowzfbWindowsik750x300

Microsoft już dawno zapowiedział pojawienie się aplikacji do obsługi najpopularniejszego obecnie serwisu społecznościowego. Od dziś możemy go pobrać, ale pod jednym warunkiem – musimy posiadać na komputerze najnowszy system operacyjny Windows 8.1.

Dla osób, które zdecydowały się zainstalować wcześniejszą, wersję rozwojową w sklepie pojawiła się możliwość pobrania oficjalnego klienta FB, który wygląda naprawdę elegancko, zachowując przy tym pełną funkcjonalność. Jeśli, natomiast korzystasz jeszcze z Win 8, sytuacja wygląda inaczej. Owszem, aplikacja jest widoczna w sklepie, lecz po próbie jej zainstalowania pojawia się komunikat: „Niestety, aplikacja nie może zostać zainstalowana ponieważ komputer nie spełnia minimalnych wymagań systemowych”.

Niemiłe zaskoczenie, lecz nie powinniśmy dopatrywać się w tym wielkiego problemu, ponieważ już dziś gigant z Redmond rozpocznie proces aktualizacji Windows 8 do wersji 8.1. Naturalnie, po zakończeniu procesu, chcąc zainstalować ze sklepu oficjalnego klienta FB, nie napotkamy żadnego problemu.

Sama aplikacja została wykonana z niezwykła starannością. Użytkownicy, nie powinni odczuwać dyskomfortu po przejściu z webowej wersji FB. W najbliższych dniach, na łamach naszego portalu pojawi się obszerna recenzja oficjalnej aplikacji Facebook dla systemu operacyjnego Windows 8.1.

Źródło: TheVerge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...