okgoogle2

„Ok, Google” – już po polsku, bez kombinacji

Wieczorem spotkała mnie miła niespodzianka ze strony giganta z Mountain View. Otóż udostępnił on funkcję wywoływania głosowego „Ok, Google” na terenie naszego kraju. Jest to co prawda dopiero preludium do pełnej obsługi Google Now w Polsce, lecz pozwala sądzić, iż zbliżające się I/O 2015 może okazać się dla naszych rodaków niezwykle ważne.

okgoogle2

Jako zagorzały fan, żeby nie powiedzieć fetyszysta usług wyszukiwarkowego giganta z wytęsknieniem wyczekuje każdej nawet najmniejszej nowości od Google. Dlatego też wczorajsze „ciche” wprowadzenie nowej funkcji niezwykle mnie ucieszyło i jak już wspomniałem, dało nadzieję, iż niedługo Polacy mogą otrzymać ową funkcję w pełnym wydaniu.

Co mam na myśli, pisząc pełnym? Jak zapewne wiecie, Google Now to nie tylko wyszukiwanie głosowe i odpowiadanie na proste pytania zadane grafowi wiedzy. W skład wspomnianego asystenta wchodzi pełna integracja z systemem, śledzenie aktywności, monitorowanie lokalizacji oraz informowanie o rzeczach takich jak czas dojazdu do pracy czy miejscu zaparkowania samochodu. To wszystko w zasadzie jest już w Polsce, lecz brakuje pełnej obsługi komend głosowych, dzięki którym będziemy mogli zadzwonić do wybranego kontaktu, rozpocząć nawigację, zapoznać się z naszym kalendarzem lub nawet zamówić jedzenie.

Nasi zachodni (i nie tylko) sąsiedzi od dawna cieszą się wspomnianymi możliwościami Google Now, lecz nie my. Wszystko przez brak obsługi naszego języka.

Na szczęście na horyzoncie pojawił się promyk nadziei. Mam tutaj na myśli wczorajsze wprowadzenie opcji „Ok, Google” wywołującej funkcje wyszukiwania głosowego. Ta co prawda działa na tę chwilę, ale jedynie w samej aplikacji Google Search. Docelowo owa możliwość pojawi się na dowolnym ekranie, nawet bezpośrednio w programach, integrując się z nimi.

Mam nadzieję, że nie jest to jedynie przypadek, a celowe działanie giganta z Mointain View mające przygotować Google Now do komunikacji w języku polskim. Jako że na co dzień korzystam ze wspomnianego asystenta, który ułatwia mi codzienne czynności, byłbym zachwycony. Podejrzewam, że wszystko okaże się dopiero na zbliżającej się konferencji Google I/O 2015.

Google Now na smartfonie jest niesamowity, a co powiecie jeśli moglibyście używać wspomnianego asystenta na zegarku? W tym celu powinniście nabyć LG G Watch R, który znajdziecie w naszym sklepie

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...