OnePlus 5

OnePlus 5 jak iPhone 7? Sprawdzimy to 20 czerwca

Świat czeka na jedną z najistotniejszych premier 2017 roku — mowa o OnePlus 5, który zostanie zaprezentowany już 20 czerwca. Sprawdźmy, co wiadomo o nadchodzącym pogromcy flagowców.

OnePlus 5

Historia OnePlus nie jest druga. Firma istnieje od 2013 roku i przyświecała jej wizja stworzenia urządzenia, które oferując podobne do flagowców popularnych producentów możliwości, nie zwalałaby ceną z nóg. Każdy model chińskiego przedsiębiorstwa możemy nazwać sukcesem na wspomnianym polu. Topowa konfiguracja w cenie, za którą możemy nabyć, co najwyżej średniopółkowe smartfony. Nic dziwnego, że OnePlus zaskarbiło sobie przychylność rynku.

Niestety, dalej mówimy o stosunkowo niewielkim producencie, który, aby zdobyć prawdziwą popularność, musi jeszcze trochę popracować nad swoim portfolio. Wiem to ja, wiedzą o tym również włodarze OnePlus, czego dowodem będzie konferencja zapowiedziana na 20 czerwca.

OnePlus 5 — oficjalna data premiery

Firma poinformowała swoich fanów (i przeciwników) o planowanej premierze modelu OnePlus 5, która odbędzie się już 20 czerwca o godzinie 18 czasu polskiego. Wydarzenie będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji live, ale dla chętnych przygotowano tak zwane eventy pop-up, podczas których będzie można najprawdopodobniej kupić wspomniany model. Eventy odbędą się w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Amsterdami, Berlinie, Helsinkach oraz Kopenhadze.

Jak widać przypuszczenia związane z datą premiery, która miała odbyć się w drugiej połowie czerwca, okazały się trafne.

OnePlus 5 — wzornictwo

O samej specyfikacji wiemy niewiele, lecz mimo to, pod koniec wpisu będziecie mogli zapoznać się z krótkim podsumowaniem zebranych danych. Teraz zajmiemy się wyglądem konstrukcji, która przypomina nieco iPhone 7. Właściwie jestem skłonny zaryzykować i określić rzeczone podobieństwo mianem “kopii”. Konkretnie mam tu na myśli tylny panel OnePlus 5, na którym umieszczono podwójny aparat.

OnePlus 5

Nie są to oczywiście oficjalne grafiki promocyjne, a więc końcowy wygląd smartfona może różnić się w mniejszym lub większym stopniu od tego zaprezentowanego na renderach. Nie mniej, źródła udostępniające grafiki możemy uznać za wiarygodne. Wróćmy jednak do “wzorowania” się na iPhone 7, które w mojej ocenie nie jest niczym złym. Na kim innym miałby się wzorować producent chcący zdobyć popularność? Alternatyw jest w zasadzie tylko kilka i w każdym przypadku moglibyśmy “posądzić” OnePlus o kopiowanie. Cóż, nikt nie wymyśli koła na nowo.

Co w środku?

Jedynym “pewniakiem” dotyczącym specyfikacji technicznej jest obecność procesora Qualcomm Snapdragon 835. Sprawę potwierdza oficjalnie sam Qualcomm. Pozostałe informacje są w zasadzie spekulacjami, na szczęście wiarygodnymi.

Wspomniany układ wspierany będzie 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz większą niż w modelu poprzednim baterią. Na pokładzie znajdziemy również 5,5-calowy ekran AMOLED wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080p. Sprzęt, jak nie trudno zgadnąć zostanie wyposażony w oprogramowanie Oxygen OS, który bazuje na Androidzie 7.1 Nougat.

Podejrzewam, że większość z wymienionych we wpisie doniesień zostanie potwierdzonych. Nie oznacza to oczywiście, że OnePlus 5 stracił otoczkę tajemniczości. Co to, to nie. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na oficjalną premierę urządzenia. Jeśli przegapicie rzeczony event, nie martwcie się — o OnePlus 5 przeczytacie na łamach Vipmultimedia.

Źródło: OnePlus, AndroidPolice, Qualcomm

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...