You are here
Opaska Xiaomi Mi Band 3 bliska ideału artykuły News 

Opaska Xiaomi Mi Band 3 bliska ideału

Dowiedzieliśmy się w końcu wszystkiego o urządzeniu, które wprawdzie nie wywołało takich emocji, jak chociażby Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, ale dalej było jednym z ważniejszych punktów dzisiejszej prezentacji. Oto opaska Xiaomi Mi Band 3. Wiem też ile będzie kosztować!

Xiaomi Mi Band 3

Nowa opaska skierowana jest głównie do fanów aktywności sportowej, ale dzięki nowym funkcjom, może przejąć też część rynku smartwatchy. Choć oczywiście trzeba by się wtedy liczyć ze pewnymi uproszczeniami. Jednak Xiaomi Mi Band 3 będzie na tyle tanie, że warto rozważyć zakup sprzętu, tylko ze względu na wbudowany w niego moduł NDF. Co jeszcze oferuje opaska?

Xiaomi Mi Band 3

Oprócz wspomnianego już modułu NFC, który pojawi się tylko w jednej wersji (czyli trzeba za niego dodatkowo zapłacić), nie uświadczymy rewolucyjnych zmian w samym sprzęcie. To raczej zmiany kosmetyczno-funkcjonalne niż rewolucyjne, ale tego właśnie oczekiwaliśmy. Xiaomi nie musiało wymyślać koła na nowo. Wystarczyło to, że odrobinę je ulepszyło.

Ekran wykonany w technologii OLED jest teraz większy i ma przekątną 0,78 cala (rozdzielczość 128×80 px). Zaczął także obsługiwać gesty, a to oznacza, że jego obsługa będzie teraz bardziej intuicyjna. Oczywiście jak przystało na opaskę sportową, Xiaomi Mi Band 3 będzie wodoodporne i będzie można je zanurzyć na głębokość nawet 50 metrów. Wizyta na basenie czy kąpiel w jeziorze nie powinna więc wyrządzić urządzeniu krzywdy.

Akumulator sprzętu na wystarczyć na 20 dni ciągłej pracy. Czy tak będzie w rzeczywistości, to oczywiście wykażą testy, ale już teraz robi to wrażenie, bo aż o 50% zwiększono jego pojemność. Wprawdzie o poprzedniej generacji także mówiono, że wytrzyma niemal trzy tygodnie na jednym ładowaniu, ale tutaj mamy większy wyświetlacz oraz gesty, które będą jednak wymagały większego poboru mocy.

Idealna opaska fitnesowa?

Do tego, by określić Xiaomi Mi Band 3 opaską idealną jeszcze za wcześnie, ale jeżeli urządzenie sprawdzi się w testach, można będzie mówić o ogromnym sukcesie. Mi Band 3 po sparowaniu ze smartfonem będzie także odbierał powiadomienia oraz będzie można odbierać połączenia przychodzące. Sprzęt został wyposażony w Bluetooth w wersji 4.2 LTE. Dalej możemy liczyć za pomocą opaski kroki i znajduje się w niej pulsometr.

Xiaomi Mi Band 3 pojawi się w trzech wariantach kolorystycznych i będą to czarny, czerwony oraz niebieski. Opaska przeszła niewielkie modyfikacje pod względem wyglądu i teraz prezentuje się znacznie zgrabniej, niż poprzednia wersja. Ile więc przyjdzie nam za nią zapłacić. Obecnie ceny Mi Band 2 oscylują w Polsce w granicach 100 złotych, choć można kupić je oczywiście taniej. Nie wiadomo, kiedy Mi Band 3 zawita na naszym rynku, ale na pewno będzie droższe. Teraz w przeliczeniu na złotówki wersja bez NFC ma kosztować właśnie około 100 złotych, a z NFC już około 20 złotych więcej.

Xiaomi odrobiło lekcje i dało swoim fanom dokładnie to, czego oczekiwali. Liczymy na to, że urządzenia zawitają niedługo i do nas.

O Xiaomi Mi 8 i Mi 8 SE przeczytacie tutaj i tutaj.

Po najnowsze urządzenia wearable zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Xiaomi

Related posts

Leave a Comment