You are here
Oppo M1 — chiński producent tworzy autorski procesor artykuły News 

Oppo M1 — chiński producent tworzy autorski procesor

Do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wpłynął wniosek o rejestrację nowego znaku towarowego. Chodzi o Oppo M1, która to nazwa odnosi się do nadchodzącego autorskiego procesora tytułowego producenta. Najwyraźniej Oppo chce być jak Apple, Huawei oraz Samsung.

Oppo Reno 2 Z
Fot. Oppo / Oppo Reno 2 Z

Chiński producent urządzeń mobilnych coraz śmielej radzi sobie na światowych rynkach, w tym w Europie. Nic więc dziwnego w tym, że firma rozważa jeszcze głębsze wkroczenie w segment smartfonów. Wygląda na to, że Oppo przygotuje dla swoich klientów całkiem nowy układ M1. Autorski chipset wydaje się świetnym rozwiązaniem. Wszak podobny schemat sprawdza się u gigantów branży, czyli Apple, Samsunga oraz Huawei’a.

Oppo M1 konkurencją dla MediaTeka i Qualcomma?

Na polu układów mobilnych rządzą Qualcomm oraz MediaTek. Całkiem sprawnie działają również autorskie układu Apple, Huawei’a oraz Samsunga, czyli Apple A, Exynos i Kirin. Niemniej, na rynku jest jeszcze miejsce dla kolejnego gracza. Zapełni je najpewniej Oppo M1. Nazwa nie jest jeszcze pewna, ale właśnie ją zarejestrowano w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Czym miałby być owy chip?

Trzeba zaznaczyć, że procesor Oppo M1 sprawi, iż producent będzie postrzegany jeszcze poważniej. Marka zyska tym samym mentalną przynależność do czołówki. To ma sporo sensu i wizerunkowo może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie myślcie jednak, że M1 będzie układem flagowym przeznaczonym do najdroższych urządzeń. Obstawiam, że firma opracuje średniopółkowy chip, gdyż to właśnie w tej kategorii cenowej ma największe szanse na „sukces” oraz popularność. Niestety, o szczegółach specyfikacji jest obecnie cicho.

W tym miejscu chciałbym jeszcze wspomnieć o jednej ważnej rzeczy. Otóż ostatnio pojawiły się informacje o zatrudnieniu przez Oppo inżynierów pracujących wcześniej dla MediaTeka oraz Speadtruma. To może oznaczać intensyfikację prac nad własnym chipem, którą potwierdza tytułowy wniosek o rejestrację znaku towarowego.

Źródło: LetsGoDigital

Related posts

Leave a Comment