Oppo

Oppo pracuje nad składanym smartfonem. Mamy pierwsze zdjęcia

Brian Shen, wiceprezes Oppo pochwalił się na swoim koncie Weibo zdjęciami nadchodzącego składanego smartfona mocno nawiązującego do Mate X od Huawei. Dlaczego wysoki rangą pracownik ujawnia wygląd urządzenia właśnie teraz?

Oppo
fot. Brian Shen

Premiery Galaxy Fold oraz Huawei Mate X jasno pokazują, że producenci są zainteresowani rzeczonym segmentem rynku. Problem w tym, że nie wiemy, czy podobne zainteresowanie w kwestii zakupu składanych smartfonów wykażą klienci. Ciężko wyobrazić sobie kolejkę ustawiającą się pod sklepem oferującym składany sprzęt w kwocie przekraczającej 10 000 złotych. Wygląda na to, że podobne zdanie ma wiceprezes Oppo, który wstrzymał się ze wprowadzeniem na rynek „składaka”, nie będąc pewnym jego przyszłości.

Składany smartfon Oppo pozuje do zdjęć

Wiceprezes Oppo opublikował na łamach Weibo zdjęcia składanego urządzenia, nad którym pracuje firma. We wspomnianym poście Brian Shen uzasadnił także to, dlaczego sprzęt nie trafił na tegoroczne targi. Okazuje się, że firma podchodzi do tematu składanych urządzeń ostrożnie. Oznacza to badanie rynku, ale jednoczesną pracę nad smartfonem, który byłby niemal gotowy do zaprezentowania. Czuję, że zachowawczość może się firmie opłacić. 

Nie przedłużając — popatrzmy na propozycję Oppo, która przypomina Huawei Mate X i w której znajdzie się olbrzymi panel OLED. Dla mnie urządzenie to wygląda lepiej niż dobrze, ale najciekawsza byłaby w mojej opinii cena. Jeśli producent obniży ją o, chociażby 500–700 dolarów, może zaskarbić sobie tym faktem sympatię ogromnej liczby klientów. Czy tak się stanie, dowiemy się z czasem.

Dla osób preferujących bardziej klasyczne smartfony, przygotowaliśmy nieco atrakcyjnych ofert. Sprawdźcie Vipelektrogadzet.

Źródło: TheVerge, Weibo

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....