You are here
Oryginalny iPhone z Androidem? Zbiórka trwa… artykuły News 

Oryginalny iPhone z Androidem? Zbiórka trwa…

iPhone z Androidem to pomysł diabelski, ale jak pokazuje etui nazwane Eye – możliwy w realizacji. Zobacz, co wymyślili twórcy tegoż niecodziennego akcesorium.

iPhone z Androidem

Na początek małe sprostowanie – artykuł nie opisuje iPhone’a z Androidem w pełnym tego słowa znaczeniu. Wpis poświeciłem akcesorium do iSprzętu, które jest tak naprawdę etui rozszerzającym możliwości smartfona z logiem nadgryzionego jabłka w tle. Nie jest to pierwszy lepszy gadżet, a urządzenie czyniące z jednego sprzętu – dwa…

Eye, czyli iPhone z Androidem

Eye to etui, ale nie byle jakie. W kawałek solidnej gumy zatopiono porządny smartfon z Androidem, który idealnie współpracuje z iPhonem. W tym szaleństwie jest metoda. Do rzeczy.

Sprzęt, a właściwie etui to smartfon z ekranem AMOLED o przekątnej 5-cali i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080p). Sprzęt pracuje pod kontrolą czystego Androida w wersji 7.1 Nougat (ten będzie aktualizowany przez okres 24 miesięcy). Znajdziemy w nim akumulator o pojemności 2800 mAh wspierający technologię bezprzewodowego ładowania ogniw. W konstrukcji nie zabrakło także złącza audio Jack 3.5 mm, złącza dual Sim oraz gniazda na karty pamięci pozwalającej na rozszerzenie przestrzeni użytkowej o kolejne 256 GB.

Specyfikacja średnio półkowa, ale siła rozwiązania tkwi we współpracy z iPhonem. Sprzęt komunikuje się z jabłuszkiem dzięki wpięciu w port lightning. Po sparowaniu otworzą się przed nami (użytkownikami) nowe możliwości. Jakie?

Przede wszystkim będziemy mieli przy sobie jedno urządzenie wykorzystujące w sumie 3 karty sim. Wierzcie lub nie, ale niektórzy naprawdę użytkują trzy różne numery telefoniczne. Selfie głównym aparatem iPhone’a? To stanie się możliwe i pozwoli na uzyskanie naprawdę ciekawych ujęć. Ogromna przestrzeń na dane użytkownika to zaleta równa dwóm bateriom, które są kolejnym bonusem Eye. Naprawę zachęcające wydaje się tworzenie automatycznej kopi zapasowej danych z iPhone’a na dołączonej do etui karcie micro SD.

Pomysł szalony, to prawda, ale przemawia do mnie. Myślę, że w pewnych sytuacjach sprawdziłby się po prostu idealnie.

Udana zbiórka

Jak zapewne wiecie serwisy Crowdfoundingowe to swoiste wylęgarnie wynalazków. Część z nich nie nadaje się do prowadzenia na rynek konsumencki, ale znajdziemy tam także perełki, do których możemy zaliczyć tytułowy Eye. Udowadnia to fakt zebrania kwoty pozwalającej na rozpoczęcie produkcji.

Cel był jasny – 95 tysięcy dolarów. Za sukcesem przemawia to, że na chwilę obecną zebrano o 100 tysięcy dolarów więcej. Chcecie dołożyć swoją cegiełkę i otrzymać (jeszcze w tym roku) przesyłkę zawierającą Eye? Wystarczy, że zainwestujecie 96 dolarów, czyli niecałe 400 zł. Warto przy tym zaznaczyć, że finalna cena akcesorium wyniesie 189 $. Możemy potraktować to jak inwestycję. Mówimy przy tym o wersji „podstawowej”. Za opcję z modułem 4G oraz pojemniejszym akumulatorem przyjdzie nam zapłacić odpowiednio więcej.

Sprzęt występuje w dwóch wariantach konstrukcyjnych. Pierwszy współpracuje z iPhonem 7, 6s oraz 6, drugi zaś dotyczy iPhone’a 7 Plus, 6s Plus oraz 6 Plus.

Czy to ma sens?

Jak już wspomniałem iPhone z Androidem wydaje się naprawdę ciekawym rozwiązaniem, które może sprawdzić się w wielu zastosowaniach. Niestety, nie jest to sprzęt dla każdego, a co za tym idzie – jego sprzedać może rozczarować twórców. Co ciekawe, na ten moment nic nie wskazuje na pesymistyczny scenariusz. Zbiórka osiągnęła naprawdę dobry wynik, który jakby nie patrzeć – umożliwi to rozpoczęcie produkcji etui Eye, które trafi do klientów jeszcze w tym roku. Pozostaje czekać na pierwsze recenzje userów.

Źródło: Kickstarter

Related posts

Leave a Comment