Otwarcie Samsung Brand Store w Arkadii.

Wczorajszego wieczoru pojawiliśmy się na otwarciu pierwszego w Polsce Samsung Brand Store. O godzinie 22:45 na scenie pojawił się obecny prezes Samsung Electronics Polska, Daniel (Hyunsuk) Chung, który powitał gości zaproszonych na uroczystość.

 http://www.youtube.com/watch?v=qXE2-jQbPx0

Po krótkiej przemowie razem z Prezesem Sferis, Michałem Iwanciwem dokonali odsłonięcia kurtyny, za którą skrywały się wnętrza sklepu. Musze przyznać, że starannie przygotowana oprawa potęgowała ciekawość.  

Kiedy wszyscy znaleźli się w środku nastąpiła mała prezentacja sklepu oraz wyczekiwanego Samsung’a Galaxy S4. Uważni słuchacze mogli się dowiedzieć kilku ciekawostek:

Samsung Brand Store w Arkadii jest dopiero czwartym tego typu miejscem w Europie. Co ciekawe, nie znajdziemy tutaj typowych półek. Całość podzielono na strefy, z których pierwsza będzie czysto informacyjna i pozwoli nam zaciągnąć fachowych porad na temat wyboru sprzętu. Druga natomiast skupia się na muzyce oraz grach. Trzecia, która zrobiła na mnie największe wrażenie, ma za zadanie ułatwić zrozumienie integracji urządzeń Samsunga z domem.

Zatrzymajmy się chwilę przy samym smartfonie. Przez Pana Iwanciwa jest określany mianem „Towarzysza Życia”, który ma za zadanie ułatwiać organizacje życia codziennego. Jak to działa w praktyce? 

http://www.youtube.com/watch?v=hS7a-Lhr_D8

Prawdę mówiąc po flagowym modelu Samsunga spodziewałem się większej płynności działania i braku spowolnień. W końcu 8-rdzeniowy procesor do czegoś zobowiązuję. Sam model jest bliźniaczo podobny do Galaxy S3, za to różni się podzespołami. Jednak pamiętajmy, że model z ekspozycji sklepowej może posiadać oprogramowanie testowe. Dlatego nie warto się na wstępie zniechęcać.

Mamy także nadzieję, że sama obsługa sklepu zostanie odpowiednio przeszkolona w zakresie informacji na temat specyfikacji urządzeń, gdyż zadając podstawowe pytania w najlepszym wypadku dostawaliśmy zdawkowe odpowiedzi. Najczęściej jednak wypowiedź pracownika miała niewiele wspólnego z zadanym przez nas pytaniem.

Jednak samo wydarzenie może mieć znaczący wpływ na popularność marki. Pamiętajmy, że najlepiej sprzedającymi się słuchawkami z systemem Android są właśnie telefony Samsunga. Podobnie jak iSpot dla wielbicieli Apple, tak Samung Brand Store może stać się swoistą mekką dla użytkowników sprzętu koreańskiego producenta.

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...