tablet750x300

Overmax zapowiada Solution7III – sprawdźmy czy jest na co czekać

Tablety w ostatnich latach zyskały na popularności. Szczególnie modele mniej popularnych producentów. Niestety, w takich przypadkach sprzęt rzadko kiedy jest w stanie zaspokoić wymagania przeciętnego użytkownika, nie mówiąc już o wymagających osobach.  Overmax widocznie zamierza przełamać schemat proponując tablet o więcej niż przyzwoitej specyfikacji.

tablet750x300

 

Solution7III ma predyspozycje do konkurowania z innymi topowymi tabletami znanych producentów. Niestety, marka nie jest tak rozpoznawalna, jak choćby Samsung. Nie pozostaje to bez wpływu na wyniki sprzedaży. Nie mniej jednak, jeśli dla kogoś firmowe znaczki nie są najistotniejsze, propozycja Overmaxa prezentuje się nad wyraz ciekawie.

Za wydajność urządzenia odpowiada chipset MediaTek (MTK8389) z czterema rdzeniami Cortex A7, taktowanymi częstotliwością 1.5 GHz, wspieranymi przez układ graficzny PowerVR SGX 544 oraz 1 GB pamięci RAM (DDR3). Trzeba przyznać, że taka konfiguracja, pod warunkiem odpowiedniej optymalizacji systemu powinna pozwolić na płynną wydajną pracę tabletu.

Ważnym elementem każdego tabletu jest ekran. W przypadku najnowszego modelu z rodziny Solution, producent zdecydował się zastosować 7 calowy wyświetlacz, wykonany w technologii IPS, pozwalający wyświetlać obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pix. ? Jak wiadomo matryce In Plane Switching cechują się dobrymi kontami widzenia oraz czytelnością w blasku światła słonecznego. Jednym słowem, znaleźliśmy kolejną zaletę.

Kamery niestety nie zachwycają. Do dyspozycji użytkownika oddano tylni 2Mpix aparat oraz przednią kamerkę do wideorozmów (0.3 mpix). Szału nie ma, lecz bądźmy szczerzy – kto robi zdjęcia tabletem.

Urządzenie wykonane z wytrzymałego stopu metalu posiada szereg modułów łączności takich jak: WiFi w standardzie b/g/n, bluetooth, GPS, modem 3G (7.2 Mbit/s). Ponadto  w Solution7III znajdziemy złącza MiniJack 3.5, MicroUSB  oraz wyjście HDMI.

Opisywany model pracuje pod kontrolą nie najnowszego już Androida JellyBean w wersji 4.2.2, który dzięki projektowi Butter cechuje się płynnością zbliżoną do produktów z logiem nadgryzionego jabłka.

Często wielogodzinną zabawę z multimediami psuje słaba bateria. Overmax pomyślał o tym i zdecydował się zastosować mocny akumulator o pojemności 3000 mAh.

Na tę chwilę ostateczna cena urządzenia pozostaje tajemnicą, przynajmniej do połowy stycznia, gdyż właśnie wtedy tablet pojawi się w sprzedaży.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...