OVH

OVH padło, czyli globalna awaria internetu

Jeśli od rana nie możecie wysłać poczty lub zalogować się do waszych ulubionych serwisów internetowych, nie panikujcie. Z waszymi komputerami wszystko jest w porządku. Za problemy odpowiada awaria serwerów OVH, czyli jednego z największych usługodawców na świecie. Sprawa jest poważna.

OVH

W chwili tworzenia tego wpisu sytuacja nie wygląda zbyt pozytywnie, gdyż lwia część hostingów korzystających z serwerów OVH mówiąc najprościej — nie działa. Użytkownik, chcący wejść na daną stronę, otrzymuje komunikat sugerujący, że witryna jest nieosiągalna. O fakcie poinformowała ZaufanaTrzeciaStrona, ale również główny zainteresowany, czyli firma OVH odniosła się do problemów oficjalnie.

OVH padło

Firma podaje, iż powodem problemów jest awaria zasilania, która potęgowana jest przez brak pracy dwóch zestawów generatorów awaryjnych. Problemem są również niesprawne łącza optyczne wiążące centra danych. Jednocześnie przedstawiciele informują, że naprawa powinna potrwać jeszcze około pół godziny, czyli do 11:30.

Ofiarami padły serwisy takie jak:

  • Android.com.pl
  • Plusliga.pl
  • Furgonetka
  • Legia.net
  • BLK.pl
  • Gazetapolska.pl
  • Jakdojade.pl

… oraz wiele innych witryn wykorzystujących hostingi bazujące na OVH.

Skala

Skala awarii jest potężna. Z informacji udostępnionych przez firmę dowiadujemy się, że dostępu do serwerów zostały pozbawione między innymi witryny z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii oraz Polski. To jednak jedynie największe skupiska awarii, z problemami borykają się również inne rynki.

Opisywana awaria jest jedną z największych w ostatnich miesiącach i stanowi swojego rodzaju ostrzeżenie. Pomyślcie tylko, jak “łatwo” pozbawić dostępu do informacji miliony użytkowników. Problem nie jest jednostkowy i nie dotyczy kilku, kilkuset czy kilku tysięcy userów, ale ogromnej liczby internautów. Zdaję sobie sprawę z tego, że awaria zostanie naprawiona jeszcze przed południem, a przynajmniej wszystko na taki scenariusz wskazuje, jednak cała sytuacja uświadomiła mi jak “kruchy” jest internet.

Źródło: Twitter, ZaufanaTrzeciaStrona, OVH

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...