Panorama firm – darmowa nawigacja samochodowa bez połączenia z internetem

Aplikacja zadebiutowała w Google Play i App Store niespełna miesiąc temu, a już może się poszczycić liczbą pobrań przekraczającą 5 tysięcy. Nic dziwnego, gdyż sama marka na rynku polskim jest rozpoznawalna. Dodajmy do tego fakt działania bez potrzeby dostępu do sieci i mamy mały sukces, a to nie koniec pozytywów…

panoramafirm 750x300

Jako fan produktów giganta z Mountain View, na co dzień korzystam z nawigacji od Google, która jest częścią składową Google Maps. Nie oznacza to, że inne rozwiązania są mi obce. Przeciwnie, staram się na bieżąco zapoznawać z alternatywami, szczególnie jeśli te oferują opcje niedostępne w GMaps. Tym razem padło na świeży program od Panoramy firm.

Po zapoznaniu się z aplikacją śmiało mogę powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z przyzwoitą nawigacją, która do działania nie potrzebuje internetu. Jest to niewątpliwy atut opisywanego rozwiązania, ponieważ mimo popularyzacji tanich pakietów, wiele osób dalej korzysta z urządzeń nie „podpiętych” do sieci.

Darmowa nawigacja offline – nie wygląda to zbyt wiarygodnie i co poniektórzy mogą mieć obawy przed jakością aplikacji. Według mnie obawy są bezzasadne, gdyż Panorama Firm naprawdę przyłożyła się do optymalizacji interfejsu, dzięki czemu z programu korzysta się bardzo przyjemnie. Sensowne rozmieszczenie poszczególnych opcji, łatwy dostęp do najpotrzebniejszych ustawień – to wszystko również zasługuje na pochwałe.

Mapy zaimplementowane w nawigacji są dokładne, lecz to akurat nie powinno być zaskoczeniem. Pochodzą one od TomTom’a, dzięki czemu mamy pewność, że obcujemy z produktem najwyższej klasy. Wyznaczone trasy uznałem za poprawne i pomocne, pod warunkiem poruszania się w nieznanym dla nas terenie. W przeciwnym razie warto skorzystać z alternatyw, objazdów i skrótów. Na szczęście aplikacja świetnie radzi sobie ze zmianami i szybko przelicza kolejną trasę.

 Niestety, nie wszystko jest kolorowe. Sposób wyszukiwania w aplikacji kuleje, a znalezienie konkretnego nr budynku bywa problematyczne. Mam jednak nadzieję, że ta mała niedogodność zostanie naprawiona w kolejnych wersjach Nawigacji od Panoramy Firm.

Korzystanie z map Polski jest darmowe. Jeśli, jednak będziemy zainteresowani innymi krajami przyjdzie nam zapłacić. Za 93 zł dostaniemy mapę całej Europy, co nie jest wcale wygórowaną kwotą.

Czy warto? Powiem tak: aplikacja zostaje u mnie na stałe. Dostęp do sieci mam w prawdzie praktycznie przez 365 dni w roku, lecz zawsze może zdarzyć się awaria. Jeśli spotka mnie w zupełnie obcym mieście docenię nawigację od Panoramy Firm.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...