paypal

Koniec męki — PayPal wkracza do sklepów Apple

PayPal debiutuje, jako kolejna metoda płatności w sklepach Apple iTunes, AppStore oraz iBooks. Koniec “wołania” o karty kredytowe?

paypal

Użytkownicy usług Apple, w tym “posiadacze” smartfonów iPhone oraz komputerów Mac nie mają, a właściwie nie mieli łatwego życia. Chcąc dokonywać zakupów w AppStore, iTunes oraz iBook należy sfinalizować rejestrację konta wraz z podpięciem pod nie karty kredytowej lub wybranej karty płatniczej. Tutaj pojawiał się pewien problem, który dziś Apple rozwiązało. Jak? Dodając do metod płatności usługę PayPal.

PayPal, czyli wreszcie będzie wygodnie

Sam nie mam obaw przed podpinaniem karty płatniczej pod usługi takie jak Apple AppStore oraz Google Play Store. Nie mniej nie każdy chce to czynić. Ba — znam wiele osób, które nie mają takowej możliwości, a z wielką chęcią zapłaciłyby za aplikacje, usługi lub gry będące w jednym ze wspomnianych repozytoriów. Zazwyczaj zalecam skorzystanie z tak zwanych gif card, ale jest to jedynie “obejście” problemu i to nie do końca wygodne. Mimo wszystko, nic nie równa się podpiętej karcie. W przypadku sklepów Apple powinna być to karta kredytowa lub płatnicza. Niestety, ta druga nie zawsze chce “współpracować” z usługą sadowników, o czym kilkukrotnie przekonywałem się podczas rejestracji znajomych.

Żeby było jasne — obecnie mam podpiętą pod konto Apple kartę płatniczą i nie mam z nią żadnych problemów. Nie mniej, przez wiele lat jako metodę płatności mogłem wykorzystywać jedynie kartę kredytową, której sam nie posiadałem. Kłopotliwe. Jak doskonale wiemy, nie każdy jest w posiadaniu wspomnianego kawałka plastiku, zaś “zwykła” karta debetowana nie zawsze jest akceptowana i to rodzi niemały problem dla użytkowników iSprzętu. W tunelu pojawiło się jednak światełko.

Światełkiem jest PayPal, czyli jedna z częściej wykorzystywanych w sieci metod płatności. Założenie konta jest stosunkowo proste, a co ważne, jednorazowe. Myślę jednak, że znaczna część naszych czytelników takowe już posiada. Jeśli tak, mam dobrą, a nawet świetną wiadomość — niedługo za zakupy w AppStore, iTunes oraz iBooks zapłacicie przy pomocy PayPal.

Kiedy i dla kogo?

System testowano już wcześniej, ale oficjalny komunikat PayPal wydał dopiero wczoraj. Możecie przeczytać go pod TYM adresem. Na jednej z podstron możemy również przeczytać, o tym, czym właściwie jest usługa. To ważne, gdyż nie każdy musi zdawać sobie z tego sprawę…

PayPal to system umożliwiający szybsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze otrzymywanie i wysyłanie płatności online. Oferowane przez nas rozwiązanie płatnicze dostępne jest zarówno dla firm, jak też osób prywatnych posiadających aktualny adres e-mail, dostęp do Internetu poprzez komputer, laptop lub inne urządzenie mobilne oraz skonfigurowane z kontem PayPal źródło finansowania płatności online. — Czytamy na stronie twórców

Wróćmy do kwestii dostępności powyższej metody płatności. Na ten moment za pośrednictwem PayPal mogą płacić mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Meksyku, Australii, Austrii, Francji, Niemiec, Izraela, Włoch, Holandii oraz Hiszpanii. Do listy dołączą również inne rynki, jednak wdrożenie może trochę potrwać. Jak słusznie zauważyliście, na liście nie znalazła się Polska i cieżko na ten moment przewidzieć, dlaczego stało się tak, a nie inaczej. Zalecam jednak cierpliwość, gdyż czuję, że PayPal jako metoda płatności w AppStore, iTunes oraz iBooks pojawi się u nas w najbliższych tygodniach. Obym tylko się nie mylił. — czytamy na stronie PayPal

Źródło: PayPal

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...