pegi 750x300 1

Pegi ejtin w usługach Google’a

W telewizji często można zobaczyć ikony, na które nikt już nie zwraca uwagi. Ograniczenia wiekowe to zabezpieczenie, ale w większości tylko dla twórców. Nikt inny go nie przestrzega, nawet w kinach wpuszczą na seans „Pięćdziesięciu twarzy Graya” jedenastolatka. Cóż, Google ma odmienne zdanie w kwestii oznaczeń, ale dopiero teraz je wyraża.

 
pegi 750x300 1
 
Ilość produktów dostępnych w GooglePlay rośnie z godziny na godzinę. Co chwila pojawiają się nowe tytuły, a duża ich część skierowana jest do młodego odbiorcy. To, że kilkuletnie pociechy potrafią szybciej odnaleźć się w świecie tabletów niż ich rodzice, przestało już kogokolwiek dziwić. Macbook, smartfon czy konsola na komunię to już standard, którym kiedyś był rower, Lego czy osławiony zegarek z kalkulatorem.
International Age Rating Coalition  to nic innego jak koalicja organizacji, która stoi za osławionym PEGI. Każdy szanujący się gracz słyszał pewnie jak wypowiadane są słowa „pegi ejtin” przed zapowiedzią np. GTAV. Teraz te same oznaczenia będą pojawiać się w GooglePlay. Późno, ale to i tak dobry ruch ze strony Google.
W PlaystationStore czy Mozilla Marketplace możemy natknąć się już na tego typu oznaczenia i prawdopodobnie ruch Google pociągnie za sobą resztę podobnych systemów, np. Nintendo eShop. To, że oznaczenia od IARC są potrzebne nie ulega wątpliwości. Pozwolą one rodzicom tak dopasować tytuły, by nie musieli przejmować się nieodpowiednimi treściami, które mogą trafić w łapki ich pociech. Fajnie? Oczywiście, ale każdy medal ma dwie strony.
Najwięcej problemów będą mieli developerzy, bo oznacza to weryfikację zanim produkt trafi do sklepu. Póki co odbywa się ona „ręcznie”, ale trwa już od kilku miesięcy. Przestoje są jak widać minimalne, inaczej już dawno usłyszelibyśmy o strajku developerów, którzy paliliby opony pod siedzibą Google. Jest to pewna niedogodność, która jednak musiała się pojawić. Ile czasu minie zanim wszystkie oznaczenia się pojawią, tego nie wiadomo. Ważne jest jednak to, że Google reaguje na potrzeby użytkowników i nie boi się ich wprowadzać w życie.
Źródła:DroidLife
Fot: jw., GooglePlay, PegiInfo

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...