Photoshop CC na iPad

Photoshop CC na iPad – graficy mogą zacierać ręce

Nadchodzą piękne czasy dla grafików, którzy cenią sobie mobilność. Zazwyczaj są oni przyspawani do biurka i mogą tylko pomarzyć o pracy takiej, gdzie siedzą sobie wygodnie na ławce w parku i sączą kawę. Teraz sporo może się w tej kwestii zmienić, bo Adobe potwierdziło, że ich flagowy produkt trafi na nowe maszyny. Photoshop CC na iPad ma pojawić się już niedługo.

Photoshop CC na iPad

Istnieje wiele programów, które są wykorzystywane przez profesjonalistów do pracy związanej z obróbką graficzną. Najpopularniejszym i zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionym jest oczywiście Adobe Photoshop. Tak naprawdę, to program wszedł nawet do popkultury, bo za każdym razem, kiedy publikowane jest poprawione zdjęcie, na myśl przychodzi właśnie Photohop. Do tej pory korzystanie z oprogramowania wiązało się z komputerem lub mocnym laptopem. Adobe idzie z duchem czasu i daje swoich użytkownikom nową możliwość, a raczej da ją już całkiem niedługo.

Photoshop CC na iPad

Już w przyszłym roku ma pojawić się Photoshop CC na iPad, czyli jeden z najpopularniejszych tabletów na rynku. W 2019 każdy posiadać urządzenia od Apple, będzie w stanie odpalić na nim normalną i pełnoprawną wersję oprogramowania. O ile oczywiście ją zakupi, bo trudno sobie wyobrazić to, że byłaby ona dystrybuowana w formie darmowej. Ważną informacją jest także to, że samo Adobe pracuje także nad wersją na urządzenia z system Android. Jednak pierwszeństwo będzie miał sprzęt Apple, który i tak większości kojarzy się właśnie z grafiką.

Photoshop CC na iPad ma nie różnić się niczym, od wersji na desktopy. Co więcej, ma oferować także obsługę gestów, choć nie wiadomo jeszcze czego by ona dotyczyła. Za to będziemy pracowali na normalnym pliku psd. Jeżeli chcemy utworzyć na nim warstwy i je ze sobą mieszać, Photoshop CC na iPad nam na to pozwoli. Oprogramowanie ma być rozwinięciem idei, którą Adobe od jakiegoś czasu chce wprowadzić w życie. Chodzi o mobilność i dostępność ich oprogramowania z każdego miejsca oraz większości urządzeń. Sam Photoshop należy bowiem do programu Creative Cloud, czyli jak sama nazwa wskazuje, rozwiązania on-line’owe.

Jak działa Photoshop CC na iPad?

Sama obsługa programu ma być ułatwiona ze względu na obsługę Apple Pencil, ale zasada działania pozostaje bez zmian. Musimy też wierzyć w to, że nawet na dużych plikach będzie się dało pracować, choć to zdaje się na tą chwilę wątpliwe. W końcu wiele mocnych sprzętów czasem zaczyna się dławić, kiedy rozmiary plików psd rosną w zastraszającym tempie. Jednak sam Photoshop będzie raczej czymś innym. Może służyć jako oprogramowanie przejściowe pomiędzy niektórymi etapami. Tak przynajmniej my to sobie wyobrażamy.

Główny plik, który powstaje np. w biurze, wymaga kilku poprawek na szybko. Wtedy łapiemy za tablet i bez trudu je wprowadzamy. Według Adobe to jak najbardziej wykonalne, szczególnie z ich programem Creative Cloud. To przecież wszystkie potrzebne do obróbki graficznej programy, które dostępne są z poziomu chmury. Oznacza to, że nawet amatorzy dopiero zaczynający swoją przygodę z tym rodzajem sztuki, mogą spróbować swoich sił niezależnie od tego, jaki sprzęt posiadają. Wprawdzie obecnie ogranicza się on do urządzeń Apple, ale to tylko kwestia czasu, kiedy Android znajdzie się także w programie.

W przypadku Photoshop CC, jego pojawienie się w 2019 roku na iPad, to bardzo dobry ruch. Da on wielu osobom możliwość wypróbowania swoich sił, a tym, którzy już od dawna pracują w programie, kolejne urządzenie pozwalające na uwolnienie kreatywności. Z oceną jego działania na tablecie trzeba jednak jeszcze chwilę poczekać, ale mamy nadzieję, że Adobe wiedziało co robi i nie będzie powodów do narzekań.

Tablety oraz smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Adobe / GSM Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...