Hideo Slide

Pierwsza gra Kojima Studios zostanie wydana jak najszybciej – projekt ma być połączeniem Uncharted oraz The Division

Hideo Kojima ostatnimi czasy jest mocno zapracowany. Wszystko ma związek z pracami nad nowym projektem tworzonym dla swojego studia, które założył po opuszczeniu „Konami”. Debiutancki projekt ma być połączeniem „Uncharted” z „The Division”. Przewidujecie hit na miarę serii „Metal Gear Solid”?

Hideo Slide

Po bolesnym rozstaniu z „Konami”, Hideo Kojima szybko stanął na nogi, ogłaszając założenie nowego studia developerskiego, w skład którego weszli także starzy znajomi Kojimy, którzy razem z nim opuścili japońskiego wydawcę i producenta gier. W międzyczasie poznaliśmy ikonę nowego-starego „Kojima Studios” – odzianą w futurystyczną zbroję postać widoczną na logo znajdującym się powyżej. LUDENS, bo tak nazwana została maskotka ubrana w „EVA” (Extra-Vehicular Activity Creative Suit – w wolnym tłumaczeniu kombinezon do spacerów kosmicznych) symbolizuje wolę studia do dostarczania „nowych metod zabawy” w „nowej przyszłości” dzięki „nowoczesnemu sprzętowi, technologii oraz pionierskiemu duchowi”.

Aktualnie Hideo Kojima jest zajęty odwiedzaniem skandynawskich producentów („DICE”, „Massive Entertainment” czy „Mojang AB”). W ramach spotkania ze społecznością „Nordic Game”, które odbyło się w szwedzkim Malmö podczas sesji „Q&A” odpowiedział na kilka pytań dotyczących tworzonej przez „Kojima Studios” produkcji.

Hideo screen
Dowiedzieliśmy się, że Kojima planuje zrobić dużą grę, nie zważając na to, iż dysponuje małym zespołem. Na ten moment nie jest w stanie podać konkretnej daty premiery, lecz zarzeka się, że chce wydać ją „jak najszybciej tylko będzie to możliwe”, uprzedzając od razu, iż może to zająć trochę czasu.

Na pytania dotyczące technologii, odpowiedział krótko. Woli zdecydowanie posiłkować się narzędziami zrobionymi przez studio, jednak w obecnej sytuacji nie jest to możliwe. Zmuszony jest zatem skorzystać z jednego z silników, które już są dostępne na rynku. Odpowiedzi na wszystkie pytania do Kojimy poznacie, oglądając materiał dostępny poniżej:

 http://www.youtube.com/watch?v=G8xBJzDMHQU

Hideo zdecydowanie bardziej wylewny był dla japońskiego magazynu „Famitsu”, któremu kilka dni wcześniej udzielił wywiadu. Jak już wiemy najnowszy projekt „Kojima Studios” tworzony jest we współpracy z „Sony”, przez co możemy rozumieć, iż tytuł najprawdopodobniej ukaże się wyłącznie na „PC” oraz „PlayStation 4”. Nowa gra ma być produkcją akcji, która na pierwszy rzut oka nie będzie się zbytnio różniła od tego, z czego Kojima znany był do tej pory – „zbytnio” jest tutaj kluczowe.

Nie powiem, by gra posiadała w pełni otwarty świat, ale mogę zagwarantować, że fani dzisiejszych tytułów akcji z segmentu AAA, takich jak „The Division” lub „Uncharted”, bez problemu odnajdą się w mojej nowej produkcji. Niektórych jej elementów nie zobaczycie nigdzie indziej, więc muszę jeszcze z nimi poeksperymentować. – zdradza Kojima.

Hideo screen1

Twórca pochwalił, też współpracę z „Sony”. Wydawca dał mu ponoć wolną rękę co do ostatecznego wyglądu i kształtu gry, nie wymagając przy tym od zespołu dostarczenia produktu, mającego przyćmić oprawą hollywoodzkie superprodukcje, z czego słynęło „Konami”. Zaufanie, którym obdarzyło developerów „Sony” pozwoliło im skupić się równocześnie na obmyślaniu mechaniki rozgrywki, tworzyć fabułę oraz postać głównego bohatera.

Najnowszy projekt Hideo Kojimy zapowiada się naprawdę interesująco. Pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje o debiutanckim produkcie „Kojima Studios”.

Źródło: Vgv247.com, Dualshockers.com, Cinemablend.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...