Pionowe wideo

Pionowe wideo w YouTube dla iOS

Przyznam, trochę wstyd, że pionowe wideo trafia do aplikacji YouTube dla systemu iOS dopiero teraz. Jako user sprzętu Apple’a czuję się przez Google nieco dyskryminowany, ale koniec końców, cieszę się z faktu wprowadzenia nowej funkcji. Choć tytułowe rozwiązanie może wydawać się w pierwszej chwili nie do końca przydatne, zapewniam, że liczba pionowych materiałów wideo wartych obejrzenia potrafi zaskoczyć.

Pionowe wideo

Patrząc po znajomych, szczególnie tych, dla których smartfonowy świat kryje wiele tajemnic, zauważam, że chętnie korzystają oni z nagrywania wideo w pionie. Jest to naturalne w ich mniemaniu ułożenie telefonu i nie widzą potrzeby w mianie dotychczasowych przyzwyczajeń. Choć sam przez większość czasu używam w urządzeniu trybu portretowego, chętnie “przewracam” ekran do funkcji horyzontalnej, która daje lepsze odczucia w kwestii wideo.

Z powyższego wynika, iż wielu użytkowników smartfonów woli rejestrować materiały w pionie, gdyż jest to intuicyjne. Problemy zaczynają się, kiedy wideo trafia do serwisów takich jak YouTube.

Pionowe wideo na iPhone’ach

W zależności od urządzenia, oglądanie materiałów zawierających pionowe wideo może być mniej lub bardziej wygodne. W przypadku smartfonów z systemem iOS mieliśmy do czynienia z drugą opcją. Teraz ma się to zmienić…

Najnowsza aktualizacja aplikacji YouTube dla systemów z rodziny iOS zawiera tak zwany tryb pionowy. Działanie funkcji idealnie obrazuje wideo zawarte w poniższym wpisie dla serwisu Twitter.

Przeglądając zasoby serwisu YouTube, wielokrotnie natykałem się na wideo zawierajace szpecące czarne paski na bokach ujęcia. Od teraz, po próbie odtworzenia takiego materiału w aplikacji dla serwisu YouTube, obraz zostanie dopasowany do wyświetlacza. Tak powinno to działać od zawsze.

Źródło: Twitter (YouTube)

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...