Piorun M1 – motocykl na energię elektryczną

Samochody elektryczne są już od jakiegoś czasu produkowane, ale jak na razie nie cieszą się dużą popularnością. Całkiem inne mogą być losy pierwszego w całości elektrycznego motocykla – Pioruna M1 (Bolt M1). Czy uda mu się podbić serca miłośników motoryzacji?

Prototypowy motocykl, jak widać na załączonych zdjęciach, prezentuje się całkiem nieźle i jest on dziełem małego amerykańskiego start-upu z malowniczego San Francisco o nazwie Bolt Motorbikes, składającego się z zapalonych miłośników sprzętu tego typu. Jego parametry i możliwości od razu świadczą o tym, że nie został on pomyślany jako maszyna do ścigania się czy różnych ekstremalnych wyczynów, jest to konstrukcja ewidentnie przeznaczona do użytku na co dzień, w przestrzeni miejskiej lub podmiejskiej, którą od czasu do czasu można lekko poszaleć na bardziej wymagającym terenie, przy nieco większych prędkościach. Piorun M1 posiada bowiem dwa podstawowe tryby zużywające jego baterię w małym bądź całkiem sporym stopniu, nazwane trybem ekonomicznym i sportowym. Pierwszy z nich pozwala rozwinąć prędkość rzędu 20 mph (czyli ok. 32 km/h), działając przy tym z mocą 1000 watów, pozwala przebyć na jednorazowym załadowaniu go trasę długości maksymalnie 50 mil (ok. 80,5 km). Drugi pozwala nam „pędzić” z prędkością 40 mph (ok. 64 km/h), przy mocy rzędu 5500 watów, co umożliwia pokonanie odcinka długości 30 mil (ok. 48 km, warto przy tym zaznaczyć, że drugie rozwiązanie jest dedykowane trudnym terenom, a nie prostej asfaltowej drodze).

Jak widać, na jednej baterii można przebyć naprawdę sporo, porównywalnie z trasą, którą bylibyśmy w stanie pokonać tradycyjnym sprzętem na jednym baku benzyny. Wadą dla wielu będzie oczywiście prędkość maksymalna. Zalety? Piorun M1 wypada bardzo tanio w eksploatacji, jest przyjazny środowisku, cichy, a dodatkowo posiada Bluetooth i wifi, które można sparować z telefonem.

 Źródło: eTeknix.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...