plan 750x300 1

Plantronics wie jak radzić sobie z hałasem

Nic tak nie dekoncentruje podczas pracy jak hałas. Problemy ze skupieniem się na chociażby najprostszych czynnościach, bóle głowy i ogólna niechęć. To wszystko ma wpływ na to jak pracujemy. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych dla Plantronics.

 
plan 750x300 1
Ze statystykami jest tak, że lepiej omijać je z daleka. Ich trafność często jest rzeczą o wiele bardziej interesującą, niż to, czego dotyczyły badania. Jednak w tym przypadku, trudno nie zgodzić się z zaprezentowanymi przez firmę danymi. Wprawdzie posłużyły one do przedstawienia nowych produktów Plantronics, ale to poniekąd było oczywiste. I w tym wypadku, uzasadnione.
Biura typu Open Space to jeden wielki generator hałasu. Mówiąc, nawet ściszonym głosem, setki gardeł i tak wyda z siebie dźwięki, które po kilku godzinach, staną się nie do zniesienia. Dyskomfort spowodowany hałasem odczuwało około 90% respondentów biorących udział w badaniu. Jednocześnie, ponad połowa z nich przyznała, że wydajność ich pracy wzrosłaby, gdyby zapanowano nad niepotrzebnymi dźwiękami. I wygląda na to, że Plantronics postanowiło coś z tym zrobić.
 
plan 750x300 2
Na rynku pojawiają się właśnie nowe produkty, które mają poprawić dynamikę pracy w biurze i to nie tylko w Open Space’ach. Pierwszym z nich jest zestaw Blackwire 725. Słuchawki wraz z mikrofonem łączą się z komputerem za pomocą portu USB i po raz pierwszy u Plantronics, pojawiła się aktywna redukcja szumów (ANC). Wykorzystano tam także technologię Smart Sensor, która pozwala na odebranie przychodzącego połączenia tylko przez podniesienie słuchawek z biurka.
Dla osób preferujących lub mogących pozwolić sobie na mobilność w pracy, Plantronics proponuje słuchawkę Bluetooth Voyager Edge UC. Adapter na USB pozwala oddalić się od komputera czy sparowanego urządzenia na około 10 metrów, a samo urządzenie oprócz funkcji Smart Sensor, ma reagować na polecenia głosowe. Oczywiście oba sprzęty przygotowano tak, by ułatwiały pracę, a korzystanie z nich redukowało hałasy docierające z otoczenia.
Źródło: Plantronics
Fot: jw.
____________________
Szeroki asortyment mikrofonów oraz słuchawek znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...