Modułowy głośnik Bluetooth Platinet PMG094 — pierwsze wrażenia

Wakacje w pełni, ale u nas w redakcji praca wre. Nieco ponad tydzień temu “wjechał” do nas kolejny głośnik Bluetooth, który ciężko nazwać standardowym. Platinet PMG094 wyróżnia się modułową konstrukcją i nietypowymi cechami. Zapraszam do pierwszych wrażeń.

Przenośne głośniki Bluetooth stanowią jeden z częściej wykorzystywanych przeze mnie sprzętów. Muzyka w domowym zaciszu, wieczór na ogrodzie lub wypady na plaże — wspomniany sprzęt niemal wszędzie sprawdza się doskonale. Problem w tym, że nie zawsze wygląda od dobrze, nie w każdych warunkach. Wyjątkiem może być nowość od Platinet.

Zalety Platinet PMG094

PMG094 to nie kolejny nudny głośnik, ale nietypowy towarzysz domowych imprez. Testowany przeze mnie model tak naprawdę składa się z dwóch elementów. Pierwszym jest urokliwa stacja dokująca z subwooferem o mowcy 20 W, drugim zaś głośnik. Modułowerozwiazanie pozwala w prosty i wygodny sposób wyjąć sam głośnik i udać się z nim w dowolne miejsce domu. Wszystko to bez przerywania muzyki. Genialne.

Kolejna sprawa to obudowa. Nie, nie jest to aluminium, ani wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Platinet obudował głośnik tkaniną, która nie dość, że zabezpiecza sprzęt przed zarysowaniami i kurzem, to na dodatek wygląda obłędnie. Głośnik po prostu idealnie pasuje do eleganckich wnętrz.

Serio, wygląd Platinet PMG094 aż zachęca do chwalenia się nim naszym gościom. Nie spodziewałem się, że sprzęt, za który nie trzeba specjalnie dużo zapłacić, może być tak przyjemny dla oka.

Wady

Wady? Owszem, są, ale chyba nikogo to nie zaskoczyło. Dopatrzyłem się tylko dwóch. Pierwszą stanowi za krótki kabel, który nieco ogranicza możliwości dowolnego ustawienia głośnika. Jesteśmy zmuszeni wybrać miejsce stosunkowo blisko źródła zasilania.

Druga sprawa to przyciski. Same elementy są świetnie wykonane i charakteryzują się odpowiednim skokiem. Zastrzeżenia mam za to do ich funkcjonowania. Po wciśnięciu ikonki Bluetooth, muzyka pauzuje się. Klawisze plus i minus służą w standardzie do zmiany aktualnie odtwarzanych utworów zamiast regulacji głośności. Zasadniczo są to głupoty, ale w pierwszych godzinach zwyczajnie mi one przeszkadzały.

Pełny test Platinet PMG094 pojawi się na Vipmultimedia już w sierpniu.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...