You are here
Płatny Facebook niedługo stanie się rzeczywistością! artykuły News 

Płatny Facebook niedługo stanie się rzeczywistością!

A jednak — płatny Facebook faktycznie powstanie. Mało tego, jest już w fazie testowej. Nie gorączkujcie się jednak na myśl o wprowadzeniu tak przewrotnej zmiany w serwisie społecznościowym. Dostęp do płatnej części Facebooka dotyczy wyłącznie grup zamkniętych. Genialny pomysł czy bzdura jakich mało?

płatny Facebook

Zuckerberg przy okazji składania zeznań po aferze z Cambridge Analytica zapewniał, że Facebook, jako taki, zawsze będzie występował w wersji bezpłatnej. Niemniej, nikt nie wykluczył pojawienia się również wersji z dostępem, za który trzeba będzie zwyczajnie zapłacić. Dziś, jesteśmy świadkami przełomu na Facebooku, do którego części dostęp nie będzie już darmowy.

Płatny Facebook, czyli koniec darmowych treści na Grupach

Korzystacie z Grup na Facebooku? Patrząc na ich popularność, jest mało prawdopodobne, abyście nigdy nie mieli z nimi styczności. Grupy występują w formie zrzeszającej fanów danej marki lub rozwiązania, ale możemy znaleźć również “fora” regionalne oraz takie oparte o konkretną tematykę. Dla każdego coś miłego. Administratorzy Grup nie mają niestety możliwości zarobkowania na nich, co zawsze było dla mnie niezrozumiałe. Prowadzenie takiego miejsca zajmuje mnóstwo czasu, a kiedy Grupa rozrasta się do kilku lub kilkunastu tysięcy członków, zapanowanie nad chaosem przestaje być łatwe. Facebook również to dostrzegł i postanowił dać administratorom możliwość zarobku.

Póki co mówimy jedynie o programie pilotażowym, w którym administratorzy mogą nałożyć na wybrane treści paywall. Za dostęp do wspomnianych materiałów pobierana będzie opłata od 4,99 do 29,99 dolarów. Kasa do czasu oficjalnej premiery trafiać będzie w całości do adminów. Po okresie testów pilotażowych Facebook zacznie pobierać prowizję od transakcji.

To dopiero początek

To, co teraz napisze, wydaje mi się naturalną koleją rzeczy, jednak nie mam na poparcie swojej tezy żadnych dowodów. Potraktujcie więc moją opinię wyłącznie jako rozważania. Do rzeczy.

Czuję, że płatny Facebook nie jest wcale czymś nierealnym. Dzisiejsza wiadomość o wprowadzeniu paywalla na część dotyczącą Grup można rozumieć jako badanie reakcji użytkowników na taką formę dostępu. Kto podziela mój punkt widzenia?

Z Facebooka najlepiej korzystać na sprawdzonych smartfonach oraz komputerach, które możecie kupić w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Faceboook

Related posts

Leave a Comment