You are here
PlayGalaxy Link – granie na smartfonie w tytuły z PC Gry mobile 

PlayGalaxy Link – granie na smartfonie w tytuły z PC

Kiedy zaprezentowano wczoraj wieczorem nowe flagowce od Samsunga, czyli Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 10+, spodziewaliśmy się, że pojawi się także coś, co zainteresuje graczy. Przy okazji premiery flagowców z serii S, takie coś powoli zaczęło robić się standardem. Tutaj sprawa wyglądała trochę inaczej, ale pokazano późnie PlayGalaxy Link i wszystko stało się jasne. Idzie nowe, choć nie do końca takie jest.

PlayGalaxy Link
Fot. Samsung / YouTube

Strumieniowanie treści na urządzenia mobile powoli staje się codziennością. Przynajmniej tak zakładają producenci topowych urządzeń, bo Samsung chce przekonać swoich klientów do tego, by ci kupili nowe flagowce między innymi dlatego, że będzie można na nich grać w produkcje z komputerów osobistych. Nie jest to nowe rozwiązanie, bo coś takiego proponowała już przecież Valve ze swoim Steam Link. Gdzie więc tu tak szeroko wspominane przez producenta innowacje?

PlayGalaxy Link

PlayGalaxy Link jest obecnie rozwiązaniem skierowanym do przyszłych posiadaczy Samsung Galaxy Note 10 oraz jego większej wersji, czyli Galaxy Note 10+. Nie wiadomo, czy rozwiązanie będzie wspierane przez  inne urządzenia z tej serii, ani czy da się je uruchomić na smartfonach z serii S. Podejrzewamy, że z czasem taka możliwość się pojawi, ale obecnie wygląda na to, że będzie ona dostępna tylko dla nowych klientów. Co oczywiście można zrozumieć, choć dziwi nas to, że Samsung nie specjalnie chciał się chwalić swoim rozwiązaniem.

Można je zobaczyć na krótkim filmie promującym samego flagowca, ale to w zasadzie tyle, więc istnieją duże szanse na to, że PlayGalaxy Link zostanie jednak ulepszony z czasem oraz wprowadzony na inne smartfony. Oczywiście Galaxy Note 10 i Note 10+ to bardzo mocne urządzenia pod względem specyfikacji, ale nie powinno być problemu z tym, żeby taką usługę uruchomić także na chociażby Samsung Galaxy S10. W końcu to flagowiec, który swoją premierę miał kilka miesięcy temu, więc nie miał prawa się „zestarzeć”, a przynajmniej nie do tego stopnia. Widać więc, że PlayGalaxy Link to część promocji nowego flagowca, który wyjątkowo nie jest pozycjonowany jako tylko sprzęt dla biznesu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=HKE25h9QK1Y

Co potrafi PlayGalaxy Link?

Sama aplikacja PlayGalaxy Link pozwala na to, by produkcja, która odpalona została na komputerze osobistym, była dalej kontynuowana na smartfonie. Nic odkrywczego można powiedzieć, ale to faktycznie całkiem przyjemne rozwiązanie. Choć trudno znaleźć nam dla niego zastosowanie, bo z aplikacji będzie można korzystać będąc blisko komputera. Oznacza to, że owszem, możemy dokończyć rozgrywkę siedząc na kanapie, ale równie dobrze możemy dalej robić to na laptopie. Szczególnie, że na samym filmie promocyjnym widać, że zabawa rozpoczyna się dopiero wtedy, kiedy mamy dodatkowe kontrolery.

Strumieniowanie gier na Galaxy Note 10 jest miłym dodatkiem do sprzętu, ale wątpimy, by był on często wykorzystywany przez jego użytkowników. Nie jest w żadnym stopniu alternatywa dla zbliżającego się Google Stadia i to wątpliwe, żeby Samsung nawet próbował. Wprawdzie jakiś czas temu szeroko rozpisywano się o nawiązaniu współpracy z Epic Games (wiadomo, Fortnite), ale chyba na tym się skończyło. Prezentacja flagowców zupełnie ominęła ten temat i prawdopodobnie na nowe informacje związane z mobilną rozgrywką, przyjdzie nam poczekać do kolejnej.

Nowe smartfony do gier znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / YouTube / MobileSyrup / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment