PlayStation 4 Neo – nowa stara konsola

Sporo mówiono o ulepszonej wersji PlayStation 4. Okazuje się, że informacje są prawdziwe i potwierdzają one przygotowanie PS4 Neo. Nowej konsoli nie zobaczą jednak uczestnicy na tegorocznej edycji E3.

Pojawieniu się jakiejkolwiek wzmianki, dotyczącej nowej konsoli, zawsze towarzyszą emocje. Nie inaczej jest w przypadku PlayStation 4 Neo. Andrew House, prezydent i CEO w Sony Computer Entertainment, w rozmowie z Financial Times potwierdził, że ulepszona wersja PS4 znajduje się w produkcji.

Neo to robocza nazwa konsoli. Jak podkreśla House, nowa platforma nie ma na celu zastąpienie poprzedniczki, więc obie będą sprzedawane równolegle. Każda gra, która ukaże się na Neo, zadziała również na zwykłej PlayStation 4.

Na chwilę obecną nie jest znana data premiery nowej konsoli ani jej cena. To, co wiadomo o PlayStation 4 Neo, to fakt, że będzie ona wspierała rozdzielczość telewizorów 4K. Na tegorocznych targach E3 Sony skupiło się na VR, a nowa konsola zaprezentowana będzie światu dopiero wtedy, gdy Sony będzie miało pewność, że ich najnowszy sprzęt jest najlepiej przetestowany.

Najnowsze dziecko Sony będzie, dzięki rozdzielczości 4K, prezentować lepszą oprawę graficzną. Samo pojawienie się PlayStation 4 Neo nie podzieli społeczności graczy, bowiem obie PlayStation 4 mają się uzupełniać, jak już wspomniano.

Działanie najpierw Microsoftu, teraz Sony, pokazują, że przyszłość konsol domowych może stanąć pod znakiem platformy plus, czyli aktualnej wersji konsoli, którą wzbogacono o coś nowego – możliwość jej rozbudowy lub też działanie w nowej rozdzielczości. Czy to się przyjmie? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...