You are here
Pocophone od Xiaomi to odpowiednik Honora od Huawei artykuły News 

Pocophone od Xiaomi to odpowiednik Honora od Huawei

Xiaomi zadebiutowało na giełdzie w HongKongu, ale ciężko nazwać to dobrym startem. Mimo to firma nie ma powodów do narzekań, zwłaszcza że szykuje się do premiery nowej linii urządzeń. Submarka, bo nią będzie Pocophone, może namieszać na rynku urządzeń mobilnych, ale jest jeden mały problem. Sprzęt nie ma na ten moment swojej tożsamości.

Pocophone

Przez tożsamość rozumiem tutaj przeznaczenie danej linii smartfonów dla konkretnego klienta czy nawet rynku. Pocophone to na razie wizja, na szczęście certyfikowana przez FCC, która zostanie zrealizowana, choć jej kształt nie jest jeszcze znany.

Pocophone — przystępny średniak czy marka premium?

Xiaomi tworzy nową markę, a w zasadzie submarkę, co nie jest zupełnie nowym zabiegiem. Firmy z segmentu producentów elektroniki użytkowej czynią tak często. Wystarczy spojrzeć na Honor od Huawei, które wyodrębnione od firmy matki, początkowo nie rokowało większych szans na globalny sukces. Dziś Honor jest rozpoznawalną i docenianą serią urządzeń. Podobnie może być z Pocophone.

Pierwsze urządzenie z nowej linii Xiaomi zostało zarejestrowane w Europie oraz Ameryce, dzięki czemu możemy dowiedzieć się o nim kilku rzeczy. Pocophone otrzyma 6-calowy ekran IPS z Notchem, Androida Oreo 8.1 z nakładką MIUI 9, układ Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM oraz 64 lub 128 GB RAM. W teorii urządzenie takie mogłoby pretendować do półki premium, ale czuję, że Xioami chce stworzyć z Pocophone markę przystępną dla klientów z mniej zasobnym portfelem. Jak myślicie, która wizja jest bliższa prawdy?

Źródło: Android Authority

Related posts

Leave a Comment